Новинарски форум

За изпита по ООАПСС и за избираемите ми курсове през летния семестър

За изпита по ООАПСС и за избираемите ми курсове през летния семестър

by Боян Бончев -
Number of replies: 0

Здравейте, 


Наближи датата за изпита (финален тест) по ООАПСС - 17.02.2017г., петък, от 9 до 11 ч., в зали 303 и 306 в блок 2 (БАН). С цел постигането на оптимално провеждане на теста (в залите има общо 20 комп.), предлагам ви да дойдете на две групи както следва:

- студентите с нечетен фак. номер - в  9 часа;

- студентите с четен фак. номер - в 10 часа.


От 20.02 започва летният семестър, през който ще водя нов избираем курс - "Проектиране на компютърни видео игри", заедно с курса ми по софтуерни шаблони за проектиране. Този курс  включва 30 часа лекционни занимания и 30 часа лекции, като завършването му ще донесе 5 кредита по ЕСТК. Уводна лекция към курса прикачвам към този пост. Лекциите (сутрин от 8 до 10:30ч., първо занятие на 22.02) и упражненията (събота от 9 до 13:30ч., първо занятие на 25.02) ще се провеждат в бл. 2 в комплекса на БАН на модулен принцип - до края на март и през последните две седмици на юни. Проектът (видео игра) може да се направи съвместно с този по дисциплината "Софтуерни шаблони за проектиране" (първо занятие на 20.02, от 8 до 10:30ч.), като последният ще включва използването на шаблони във видео игра. Това ще улесни съществено записалите се и за двата ми избираеми курса. 


Новият избираем курс "Проектиране на компютърни видео игри" може да бъде избран от всеки един студент от маг. програма СТ. Моля желаещите да го посещават да се запишат до четвъртък, 14ч., във Wiki страницата непосредствено след форума, за да знам дали да предложа този курс и в други маг. програми. 


Поздрави,


Боян