Обявления

Онлайн обучение по Дискр. Стр-ри

Онлайн обучение по Дискр. Стр-ри

от Минко Марков -
Number of replies: 1

Уважаеми колеги,

Надявам се, че всички вие сте здрави и с бодър дух в тези тежки и странни времена.

Съгласно заповедта на Ректора на СУ, ще преминем към дистанционно обучение по Дискр. Стр-ри.  Нашите лекции са във вторник от 10 до 13 ч.  Това ще е и времето на дистанционното обучение.

В муудъл направих ресурс "Лекция 3: релации".  Това е муудъл дейност тип BigBlueButton. Тя позволява конферентен разговор на много хора--потребители на муудъл.  Ще използваме именно BBB.  Само че няма да е истински конферентен режим.  Вие ще сте с изключени микрофони през голямата част от времето, като микрофоните ще си включвате само поединично, само за задаване на въпрос във времето за задаване на въпроси.  Видях, че BBB работи прилично с 40-50 потребителя.  Дано да работи прилично и с повече, но това ще видим утре. 

За съжаление, нямам графичен таблет, за да симулирам писане на дъска, нито у нас имам бяла дъска. Моментът хич не е подходящ за закупуване на неща, така че ще трябва да се справим, без аз да имам възможнст за истинско писане.  До себе си ще имам бели листове, върху които мога да запиша нещо и да ви го покажа.  Ще направя и презентация в pdf формат за всяка лекция. 

Абсолютно съществено е да сте си прочели материала от учебника предварително.  Тези лекции не са пълноценни и ако се явявате на тях неподготвени, вероятно ползата ще е минимална.


Бъдете здрави,

Минко

In reply to Минко Марков

Re: Онлайн обучение по Дискр. Стр-ри

от Минко Марков -
Уважаеми колеги,
Утрешната онлайн лекция ще е от 11 ч, а не от 10, както казах поначало.

Сигурно вече знаете как се ползва BBB, но за всеки случай: в муудъл курса, в седмицата 23--29 март, има дейност "Лекция 3: релации" с картинка с "b" вляво. Ако кликнете сега, виждате
This conference has not started yet.
Join open: вторник, 24 март 2020, 11:00
Join closed: вторник, 24 март 2020, 14:30

В 11:00 утре ще виждате едно "Join session".
Кликвате на него и би трябвало да влезете в лекцията. Лекцията ще започне в 11:15. Между 11:00 и 11:15 ще можете да се присъедините и уверите, че всичко е точно.

Моля ви да не пускате камерите си. Единствената излъчваща камера ще е моята. Инак ще сринем системата, претоварвайки я. Също така моля да не си активирате микрофоните, освен ако не сте получили разрешение да зададете въпрос или да направите забележка.

Поздрави,
ММ