Новинарски форум

злато и аномалии

злато и аномалии

by Зорница Костадинова -
Number of replies: 7

Изненадана съм, че въпреки голямата активност тук и в споджо още никой не се е сетил да пита, но все пак - само аз ли забелязах несъответствието в обявеното при условието на заданието:


Злато

Условието на задачата можете да намерите в spoj0, а решението си трябва да изпратите тук. Задчата ще ви даде 20 точки, ако я изпратите до края на деня (понеделник), иначе дава 10 точки.

Available from: четвъртък, 19 март 2009, 12:00
Краен срок: вторник, 31 март 2009, 12:00


и информацията от лентата в главната страница:

Активност от неделя, 22 март 2009, 04:52 до сега

Обновления на курса:

Задание - добавен:
Злато

Неделята бях логната в мудъл и никакво задание не беше качено, камо ли миналия четвъртък. В spoj0 също е от днес.

Щом ще трябва непрекъснато да дебнем, може ли поне часовника да се оправи? Не знам къде е сървъра на мудъл, но според datеandtime.com България се намира в UTC + 2 часовия пояс. Ако трябва да се работи по такъв начин - информацията (кога излиза задачата, до кога е и т.н.) да е тайна и поверителна, нека поне да знаем колко ви е часа ;)

пп: все пак, всички решили задачата преди 23:59 пон. си получават 20 т., нали?
In reply to Зорница Костадинова

Re: злато и аномалии

by Орлин Тенчев -
Здрасти
Сигурно никой не се е сетил да пита, понеже гледат условието на задачата, а не началния й час. Времето в мудъл съм го сложил както би трябвало да е т.е. да сме ви дали задачата още от предния път. Понеже тази година по-трудно се организирахме, някои неща не са както е трябвало да бъдат. Това, че задачата се появява чак сега, е едно от тях.

Часовникът в мудъл показва 12 на обяд и 12 вечерта по един и същи начин. Ако е много трудно да се живее така, оплачете се на администраторите във ФМИ. Все едно какво показва dateandtime.com, щом не е .org не го признавам.

Който трябва ще получи 20 точки - ще се постараем да сме максимално пристрастни и субективни.
In reply to Орлин Тенчев

Re: злато и аномалии

by Искрен Чернев -
Проблема на часовника на Муудъл не е, че показва 12 часа на обяд и през нощта по еднакъв начин (при мен ги показва по различен начин). Проблема е, че часовника на мудъл е с 1 час напред (т.е сървърното време показва 1 часа, когато всъщност е 0 (полунощ)).

Второ - вие хубаво не сте се организирали като хората ама това значи ли че за всяка задача ще имаме по 30 минути да
- разберем че я има качена
- да напишем, дебъгнем, тестваме решение на споджа
- да събмитнем
и горните 3 да се случват в малките часове на деня? Пресли ни каза че ще имаме по 1 седмица за много точки (20) и после още една седмица за малко точки (10), което е около 336 пъти повече от времето което вие давате, да не броим че НЕ казвате кога ще излезе задачата ... ядосан(а)

Освен това - защо задачите за сортиране не могат да се събмитват, и защо не са 3 (както е в споджа - strange sort, geo sort, merge sort, но пък в споджа няма stancho sort). Не трябва ли тази седмица да събмитваме сортировки, а чак следващата търсене? Ние не сме взели темата търсене на практикум (2ра група - за другите не отговарям).

И ако за всичко това е виновно еднаквото представяне на 12 часа в муудъл ...

In reply to Искрен Чернев

Re: злато и аномалии

by Преслав Ле -
Разбирам защо негодувате, вече аз съвсем се обърках :). Нека въведен малко ред:

1. Не гледайте задачите в spoj0, те са само за тестване на задачите публикувани от moodle + допълнителни задачи за упражнения в час. Всички официални домашни се публикуват в moodle.

2. Идеята е:
За седмица n, има две задачи:

* Домашно, което се публикува в седмица n - 1, срока му е точно две седмици, ако се предаде в първата се получават 20 точки (забележете, че това е седмицата преди да се предаде съответния материал), иначе 10 точки.

* Контролна, която дава 20 точки (моля останалите асистенти да ме поправят ако греша) и се решава третия час на упражнението в седмица n + 1.

* За седмица не могат да се съберат повече от 20 точки.

3. В момента първите две седмици са изключение (най-малкото защото задача за седмица 1 трябваше да се публикува във седмица 0). При тях можете да получите до 10 точки. По този, начин максималния брой точки става 220. Може да възникне някакво изключение за последната седмица, но за това има време и ще го измислим. За задача СТРАННО СОРТИРАНЕ сложих краен срок, вторник, 31 март 2009, 01:05. За съжаление, не успях да го накарам да иска файл за upload-ване. Моля ASAP, който от асистентите го е качил да го оправи. Ако искате да предадете и това още не е оправено може да го предадете на мен - presleyle@gmail.com или на съотвения майл на някои от другите асистенти.

4. За третата седмица и аз не разбрах, защо срокът е такъв. Но вече объркването е станало, така че да се разберем така, който предаде задачата до петък, 27 март 2009, 00:01 получава 20 точки, ако я предаде до вече обявение краен срок получава 10 точки

5. Тази сряда или най-късно четвъртък до обяд, лично ще публикувам задачата за домашно за седмица 4. За тази седмица важат нормалните правила от точка 2. Традицията вероятно ще се запази.

6. Може би най-важната точка - Спокойно :)! Не очавакаме да дебнете, и да предавате задачите за три часа, ако се случи нещо подобно това е наша грешка и няма да чуете нещо от рода "Имаш 0 точки защото си закъснял с 25 сек! Съжалявам такива са правилата!".

Други забележки или въпроси?

Поздрави,
Пресли
In reply to Преслав Ле

Re: злато и аномалии

by Михаил Минков -
Накратко, "Don't Panic" :)
Обаче, защо да не гледаме задачите в Сподж0? Това си е хубаво, сравнително прегледно написано точно кой е решил задачата вярно и кой - не. Аз не виждам някакво предимство на другия метод, а виждам недостатъци. Както за проверяващите, така и за студентите.
Та...айде все пак Споджо да важи, а? Моля?
In reply to Михаил Минков

Re: злато и аномалии

by Преслав Ле -
Нека перефразирам: Всички домашни се обявяват и предават през moodle, spoj0 служи за да проверите, че домашните ви са верни.

Т.е. ако предадете домашно само в moodle и то е вярно ще имате пълен брой точки, ако не предадете домашно в moodle (независимо колко сте теставали домашното в spoj0 или вкъщи) не се счита за предадено.

Поздрави,
Пресли

In reply to Преслав Ле

Re: злато и аномалии

by Орлин Тенчев -
Направих за странното сортиране да може да се изпраща ревение. Вижте има ли проблеми.
In reply to Зорница Костадинова

Re: злато и аномалии

by Михаил Минков -
Мисля, че удължаване на срока с един ден би било подходяща компенсация :)

Зори, Сподж0 е система правена за състезателни задачи. Поради което в момента съществуват известен брой неудобства при неща, които не са да/не задачи за 300 минути.

В момента се разработва обновена версия. Доколкото знам, на Рейлс. Тя ще има всички възможни екстри, включително RSS четец, мляко и курабийки. Възможно е - но без гаранции - да поддържа и допълнителни езици(за момента има C/C++ и половин поддръжка на Джава :) )

А Gold много хубаво показва, че няма толкова тъпа задача, че всички да успеят да я решат от първия път :)