Новинарски форум

Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Минко Марков -
Number of replies: 7

Здравейте.

Както знаете, крайната оценка по дисциплината се изчислява от пет оценки: домашни, контролно, оценка от асистента, изпит-задачи и изпит-теория, с тегловни коефициенти съответно 12%, 20%, 8%, 30% и 30%.  Първите три от тези оценки (в проценти) вече са готови и ги публикувах в муудъл.

Изпитът на 10.02 ще започне в 9 часа.  Нашият поток ще е в зала 210 на Химическия факултет, също както бяхме на контролното.  Изпитът ще е разбит на две части, както вие поискахте, по около 90 минути всяка, с 10 минути пауза между тях.  По време на всяка от тези две части няма да се допуска излизане (по-точно, всеки излязъл първо ще трябва да предаде работата си).  Аналогично, изпитът на 13.02 ще бъде разбит на две части с пауза между тях, със същото ограничение относно излизането.

За нанасянето на оценките в книжките определям 17.02 и 18.02 (понеделник и вторник) от 10 ч сутринта до 12 на обяд и после от 13 до 15, в стая 503 на ФМИ.  В събота, 15.02, или най-късно в неделя, 16.02, ще изнеса крайните оценки (по шестобалната система) в муудъл.  На 17ти и 18ти ще можете, ако искате, да си видите и писмените работи, но при едно ограничение: ако има опашка и има студенти, които чакат просто за нанасяне на оценката, те ще са с предимство.

Следното касае само студентите от минали години, които ще се явят на изпитите: ще се явите и на двата изпита, на 10ти и 13ти.  ВНИМАНИЕ: тъй като има студенти от минали години както в моите протоколи, така и в протоколите на Георги Георгиев (лекторът на първи поток), от вас се очаква да знаете ТОЧНО в чии протоколи сте записани.  За всеки случай ще сканирам моите протоколи (минали години) и ще ги сложа в муудъл.  На моя изпит ще допусна само хора, които са записани в моите протоколи.  Да повторя: студенти, които не са в моите протоколи, няма да бъдат допуснати до моя изпит. На 10ти това няма да е особен проблем, защото изпитите на първи и втори поток ще се по едно и също време и ако трябва да сте в другата зала, просто слизате или се качвате по стълбите, изпитите на 10ти са в съседни зали.  Обаче теоретичните изпити на първи и втори поток са на различни дати!  Оценката на студентите от минали години в проценти ще е средно аритметично от процентите на задачите и теорията, а обръщането в шестобалната ще е по същата схема, каквато се използва за този курс.  Задачите ви ще са същите като задачите на студентите от курса, констпектът с въпросите ще е същият като публикуваният в муудъл за този курс.

 

Желая успех на всички.

--

ММ

In reply to Минко Марков

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Минко Марков -

Това го няма в док файла с анотацията и конспекта, но съм го казвал на лекции: превръщането от проценти в шестобалната е, 50% за тройка, интервалът 50% .. 100% се дели на четири равни части, които са тройките, ..., шестиците.

 

--

ММ

In reply to Минко Марков

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Радослав Комитов -

А на самите изпити по задачи и теория какъв е минимума, който трябва да се изкара? 

In reply to Минко Марков

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Мартин Петков -

Има ли наистина значение на кой изпит какви точки ще изкараме, ако все пак сумарно се достигнат 50%. Т.е ако на единия изпит човек получи 20% и сумарно има 50% (примерно), това означава ли, че на другия изпит и да изкара нисък резултат, пак ще получи съответната оценка от сумарните проценти?

In reply to Мартин Петков

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Минко Марков -

Има ли наистина значение на кой изпит какви точки ще изкараме, ако все пак сумарно се достигнат 50%.

Не.

In reply to Минко Марков

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Мартин Касапов -

Здравейте, бихте ли проверил дали не сте пропуснал моя резултат в графата за контролното, тъй като аз бях :) Благодяра, Ви

In reply to Минко Марков

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Николина Ванчева -

Аз също съм присъствала на семестриалното контролно и на двете части, а имам записани точки само от теорията .. във графата за задачите нямам нищо записано .. 

In reply to Николина Ванчева

Re: Дискретни Структури, КН2: оценките на втори поток досега, изпит и нанасяне на оценки

by Йордан Русев -

Днес ли ще бъдат оповестени резултатите от двата изпита ?