Форум за въпроси

Първо домашно за шеста група(Семинар)

Първо домашно за шеста група(Семинар)

by Кристиан Азманов -
Number of replies: 3

Здравейте! Тук можете да задавате всякакви въпроси свързани с домашното.

In reply to Кристиан Азманов

Re: Първо домашно за шеста група(Семинар)

by Георги Киряков -

Искам да попитам каква е нуждата от метода CowElement(int* arr, int position, int value), при условие че  IsInsideContainer(int number) е достатъчен за да кажем дали някоя цифра е крава? Също така int* arr(в Cow/BullElement) какво приема, масива от числа въведени от играча или тези на компютъра?

In reply to Георги Киряков

Re: Първо домашно за шеста група(Семинар)

by Ерол Хаджи -
CowElement ти е нужен защото ако IsInsideContainer ти върне TRUE следва че даденото число е или бик или краваint* arr(в Cow/BullElement) мисля че приема пойнтър към цифрата която искаш да тестваш нещо от рода на CowElement((number_pointer+2), 2, (number_pointer+2)*) но не съм много сигурен.
In reply to Георги Киряков

Re: Първо домашно за шеста група(Семинар)

by Кристиан Азманов -
По първия ти въпрос: Когато имаш метод като IsInsideContainer и CowElement можеш директно да направиш нещо от сорта:

if(IsInsideContainer && CowElement)
    cows++;

if(IsInsideContainer && BullElement)
    bulls++;

Също можеш да си зададеш и въпроса: Елемент, който е бик, крава ли е? Плюс това, следващото ви домашно ще трябва да надгради това, така че така съм преценил да е за момента структурата на интерфейса на класа ви.

По втория ти въпрос:
Идеята е да ползва полето, което е зададено на играта, тоест this->numbersContainer и на базата на него да изгенерира стринг от типа : "Cows:x    Bulls:y".
Плюс това, аз съм го написал в условито. Просто трябва да го прочетеш:

bool BullElement(int* arr, int position, int value)
 - Проверява дали конкретен елемент е 'бик' (arr: числото в играта, position: индекс на позиция която проверяваме, value:стойност, за която проверяваме)