Новинарски форум

Тест

Тест

от Милослав Средков -
Number of replies: 33
Тестът ще се проведе на 19.01 от 18:00 (обичайното време за лекции). Всички ще го правят едновременно, така че за тези които имат тест по .Нет в същотот време - отидете там с втората група. За това съм говорил с екипа на .Нет и няма да ви правят проблеми.

Успех :).
In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Мария Ангелова -
Някой ще каже ли все пак с по две думи какво включват темите от 17 до 20 включително? Някакви източници, материали, такива ми ти работи? Какво от програмата е предадено и какво не също?
In reply to Мария Ангелова

Re: Тест

от Веселин Райчев -

За 17-18 няма места за четене. Тези глави са един вид изброяване на изучените структури данни, но използвани за графи. Достатъчно е да сте посетили лекциите, или ако някой е записал по нещо от тях.

За 19 не ми е известно какво се включва - мисля, че в теста няма нищо. Тази глава може да има връзка с някои проекти.

За 20 е дадена глава от Intro-то за четене.

In reply to Милослав Средков

Proekti

от Теодора Пулева -
In reply to Теодора Пулева

Re: Proekti

от Anton Dimitrov -
Na formichkata za predavane na proekti pishe, che krajniat srok e 28mi january 01:40h.
In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Милослав Средков -
Така... понеже нещо moodle-а явно не ми е достатъчно native... докато чакате да успея да кача оценките в него, ще ги paste-на тук:

Tables

43553 7
43651 27
43719 26
43618 21
43547 15
43667 24
43642 20
43699 16
43643 23
43641 10
43461 23
42726 11
43652 17
M21667 19
80028 31
43606 16
43327 28
43596 29
43591 26
43658 30
43418 26
30863 18
43610 29
43543 20
43910 27
43617 21
43530 26
43601 29
43602 21
43824 28
43633 17
43687 16
43551 31
43535 29
43647 26
43261 25
80043 24
43684 25
43787 23
Имаше някои неясни/двусмислени/леко-грешни въпроси :). Поради тази причина ще умножим оценките по 1.x но още се чудя колко да е x. Друг вариант е да добавим константа, вместо да умножаваме, но мисля, че първото е по-справедливо.

Възможно е да съм объркал някои точки или номер (бях писал на много хора с по 10 точки по-малко, но го оправих (май)). Все пак може да има грешки и ще имате възможност да си ги видите.




In reply to Милослав Средков

Проектите

от Мария Ангелова -
Защитата на проектите кога ще е?
In reply to Мария Ангелова

Re: Проектите

от Милослав Средков -
Утре или в други ден ще е първата... Само трябва да запазя зала, че нещо бях болен и не можах до сега.
Другата ще е в края на сесията, обаче и за нея не съм запазил зала.
In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Милослав Средков -

Zashtiti na proekti:

sybota 28.01 (utre!) 10:00 zala 306

sybota 18.02 10:00 zala 306

In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Мария Ангелова -
A datata za predavane na proektite na tezi, koito gi myrzi za utre, veroiatno e 17.02?
In reply to Мария Ангелова

Re: Тест

от Милослав Средков -
който го мързи утре - 18-ти
който го мързи и тогава - септември...
и т.н. :)
In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Милан Русев -

a shte promenite li krainiq srok za predavane ili si ostava na 28.01 v 1:40?

syshto kolko vreme shte trae zashtitata, zashtoto na 18 sutrinta imam usten izpit, ako doida na obqd stava li?

In reply to Милан Русев

Re: Тест

от Милослав Средков -
Хубаво е да ми кажете в колко ще можете да дойдете. Няма да тръгваме преди 13:00. Ако не можете да дойдете до тогава, е хубаво да предупредите до кога да чакаме.
Срока за предаване ще го удължа (само да се оправя с тази така интуитивна ми система).
In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Теодора Пулева -
Ne moga da ti kaja to4no. Po tova vreme imame usten izpit po veroqtnosti i ne znam kolko 6te produlji (nadqvam se do 13h da svur6i :) )
In reply to Теодора Пулева

KURSOV PROEKT

от john john -

PO KAKAV METOD SE PREDPOLAGA, CHE TRIABVA DA SE IZCHISLIAVAT CONSTANTITE NA SLOJNOSTITE ?

Az naprimer, otchitam vremeto za 'insert' na 100000 elementa v darvoto i delia na 100000. Posle dobaviam oste 100000 i pak delia na 100000, po tozi nacin pri desetina tochki se zabeliazva logaritmichno povedenie, Kato se izografisa funkciata 'vreme(n)' moje na oko da se opredeliat konstantite - kato se nachertae istinski logaritam i se sapostavi. Kato se vzeme predvid, che operacionata sistema e multi-task, vsichko izglejda mnogo priemlivo. Dali e taka?замислен(а)мъртъвуморен(а)супер


In reply to john john

Re: KURSOV PROEKT

от Милослав Средков -
Не се иска някакъв странен математически апарат. Целта е да кажеш просто, че 10000 вмъквания отнемат 4 секунди примерно. Което го имаш. Ако покажеш за различен обем данни колко е времето е предостатъчно. Ако направиш и някакви по-сериозни изводи (например, че вмъкването изисква 0.12 * log(2, N) милисекунди на твоята машина) още по-добре но не е задължително.
In reply to Милослав Средков

Re: KURSOV PROEKT

от Александър Димитров -
Като гледам тук се коментират проектите, искам да питам две неща:
1. Като се казва типа данни да бъде генерик, за червено черните дървета ме интересува, дали да реализирам само пазене на ключ или да правя и допълнителни данни и дали ако са две и двете да са с шаблони?
2. Не видях и някакво изискване как да бъдат оформени проектите?
In reply to Александър Димитров

Re: KURSOV PROEKT

от Милослав Средков -
1. Пазене само на ключ е достатъчно, тъй-като курсът е фокосиран върху структури от данни а не OOP, Generic Programmin и т.н. Ако добавиш и стойност (т.е. представената абстрактна струкутура не е set а map) е хубаво също да параметризираш и по нея.
2. Тъй като до сега не сме сложили подобно изискване, смятам че вече е късно за такова. Задължително е обаче да може да подкарате проеките във ФМИ. Проекта трябва да съдържа код + проектен файл (на използваната среда) или скрипт за компилиране (за да може да го подкарате бързо във ФМИ). Бих се радвал на тестващите проекти да напишете по един текст с това какви за изводите от тестването, но и това не е задължително.
In reply to Милослав Средков

Re: KURSOV PROEKT

от Владислав Ненчев -
Хм!
Въпросът за оформлението на проектите е добър.
Аз обаче искам да попитам и още нещо: има ли някакво ограничение за средата в която трябва да вървят проектите - Visual Studio 6.0, 2003, 2005 или друга някаква??
In reply to Владислав Ненчев

Re: KURSOV PROEKT

от Милослав Средков -
Не сме сложили изисквания за това. Задължително е обаче средата/компилатора който ползваш да го има във ФМИ, защотото иначе ще трябва да портваш на защитата :). Аз бих ви препоръчал да не се занимавате с много стари неща (като Visual C++ 6.0) но това вие си го решавате. Не знам дали има 2005 в залите на ФМИ. Така или иначе ако пишеш на (чат-пат) стандартно C++, вероятно ще тръгне и на 2003.

Също мисля че не сме казвали ограничения за езиците (по идея бяха C++ и Java), така че ще приемаме проекти и на Java. Ако някой изпитва наистово желание да пише на нещо друго, да каже.
In reply to Милослав Средков

Re: KURSOV PROEKT

от Теодора Пулева -
V zadaniqta na kursovite proekti pi6e, 4e "Не се позволява използването на чужд сорс код". Ako se realizirame DOS trqbva li nie da pi6em RB tree ili toi moje da e gotov?
In reply to Милослав Средков

Re: KURSOV PROEKT

от Владислав Ненчев -
В заданието за проектите е указано че максималния размер за качване на файл е 2MB. Това означава ли че мога да кача само един файл, максумум до 2MB? Или мога да кача няколко (респективно с различни имена)? И всъщност колко е максимума за всички данни които мога да кача (ако качените файлове, разбира се, имат някакво значение)? 
In reply to Владислав Ненчев

Re: KURSOV PROEKT

от Милослав Средков -
Направи един ZIP файл с всичките ти файлове в него. 2MB няма ли да ти стигнат?


In reply to Милослав Средков

Re: KURSOV PROEKT

от Владислав Ненчев -
Хм. Ами не съм много сигурен... Имам 2-3 теста дето разархивирани са по 10MB. (а имах и един от 30MB, ама се отказах от него). 2MB окончателен лимит ли е или е просто пропоръчителен?
In reply to Владислав Ненчев

Re: KURSOV PROEKT

от Милослав Средков -
Вероятно тези големи тестове си ги генерирал. Ако е така включи само програмата която ги генерира в архива.

Ако не е така (примерно след като си ги генерирал си ги променял на ръка или нещо такова) не ги включвай в архива, ами ги донеси на някакъв носител по време на защитата (включи само съществените неща).

Не знам на каква машина точно работи тази система, но каквато и да е, на нея се хостват още доста курсове и ще бъде нагло да заемем няколко GB с проекти :). Поради това, по-обемистите неща ги донесете на самата защита.
In reply to Милослав Средков

Re: Тест

от Ангел Евров -

Здравейте, не разбрах как се създава нова тема, затова отговарям тук, т.к. се споменава 'септември' :)

Понеже на саита на ФМИ няма дата за изпита, искам да попитам кога ще се проведе той и само с проект ли ще бъде или ще има и тест?

На мен лично ще ми бъде много по-удобно да има някаква дата след сесията. Затова Ви моля, ако има и други желаещи, да се опитате да насрочите някаква дата след 17-ти.

Благодаря,

Ангел