Новинарски форум

Общи

Общи

от Милослав Средков -
Number of replies: 37
Тук може да питате неща от общ характер (например оценяването) или нещо друго което ви вълнува но не е подходящо за останлите теми.
In reply to Милослав Средков

за оценяването

от Ясен Кипров -

Ясно ли е как става оценяването точно и ако е ясно , как става :)

в смисъл колко точки за колко и кое колко точки носи?

мерси

In reply to Ясен Кипров

Re: за оценяването

от Милослав Средков -
Да, то бе обявено още в началото. Състои се от:
  • Тест1 - 25т. - в средата на семестъра
  • Тест2 - 25т. - в края на семестъра
  • Проект - 30т. - защитава се през сесията
  • Упражнения - до 15т. - допълнително възнаграждение за хората които пишат задачите от упражненията
Тестовете са затворени (избира се от а,б,в,г,д) и покриват предадения материал.
Проктът е писане на код на алгоритмични задачи, като за тези които се чувстват уверени, може част от проекта да е research* по някоя тема.

Скалата за оценките е линейна:
  • 65 и нагоре - отличен 6
  • 55 до 64 - много добър 5
  • 45 до 54 - добър 4
  • 35 до 44 - среден 3
В moodle точките са умножени по 10 за да може да се дават частични точки на задачите от упражненията. Крайната оценка се нанася при защитаване на проект. Дори и да имате достатъчно точки от другите неща за някаква оценка, проектът е задължителен (но в такъв случай можете да минете с по-прост проект за по-малко точки).

* research проектите са за студенти на които наистина им е интересно и могат да напишат полезен материал по съответната тема. Това е точно обратното на практиката в някои курсове на студентите които не могат да пишат код да им се дава да пишат статия.

In reply to Милослав Средков

Re: за оценяването

от Теодор Стоев -
Ще има ли нов списък с проекти или остава същия от миналата година?
In reply to Теодор Стоев

Re: за оценяването

от Милослав Средков -
In reply to Милослав Средков

Re: за оценяването

от Станимир Бакшев -

Аз имам държани и двата теста по Пранка1 ама не съм правил проект миналата година и го отписах.Сега пак ще го държа и да питам има ли начин да ми се признаят тия тестове?

In reply to Милослав Средков

Относно тестовете

от Емил Табаков -
Относно първия тест, който трябва да в средата на семестъра ...
Има ли вече яснота кога горе-долу ще е, с оглед на това че вече е средата на семестъра.
По-специално ме интересува дали ще е в седмицата след Великден и преди 1 май (24 април - 1 май).
Благодаря !

In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Станимир Бакшев -

Аз имам държани и двата теста по Пранка1 ама не съм правил проект миналата година и го отписах.Сега пак ще го държа и да питам има ли начин да ми се признаят тия тестове?

In reply to Станимир Бакшев

Re: Общи

от Галина Титова -
ti po-dobre proweri dali move da zapishesh otnowo pranka.
mislq che ne movesh da zapishwash izborna discipnina, koqto is otpisal wednyv.
(nqkyde go pisheshe, no sega ne moga da go namerq kyde tochno )
In reply to Галина Титова

Re: Общи

от Станимир Бакшев -
moje moje:-)az imam kolegi deta sa taka s .NET  i s drugi kursove.
In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Огняна Райнова -
а с проектите какво става? трифон миналата седмица каза, 4е тази ще ги дава, а днес калин на лекцията нищо не знаеше.
ще помоля по-скоро да ги дадете, защото колегите, които си изтегляме изпитите и сме записали пранка сме няколко.
In reply to Милослав Средков

Общи

от Silvia Gancheva -
Otnosno prezentaciite, 6te dadete li niakakvi primerni temi, srokove, format i vsiakvi takiva raboti ili vseki da si pi6e za kakvoto mu haresa? Az li4no imam jelanie da pi6a za AVL durveta tui kato v knigata ne pi6e za tiah. Ako moje malko info po vaprosa:)
In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Филип Димитров -
Раздаването на проектите как ще стане?
По време на лекции или упражнения?(ако да на коя дата)
Или в moodle няколко проекта със различна сложност и ние да избираме???
In reply to Стефан Троплев

Re: Общи

от Милослав Средков -
Добре си го сложил този линк, но в момента правя разпределението. Скоро ще приключа и ще го обявя официално. Може да прегледате да видите за какво става дума все пак.
In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Явор Янев -

Кога ще бъде вторият тест?

In reply to Явор Янев

Re: Общи

от Петър Стаев -
In reply to Петър Стаев

Re: Общи

от Илиян Славов -
A na koi material shte byde kontrolnoto, zashtoto Kalin kaza che nqmalo da byde na cqloto dinamichno optimirane i ot kade shte pochva ot razdelqi i vladei li ?
In reply to Илиян Славов

Re: Общи

от Илиян Славов -

Аммм, контролното последно в сряда ли ще бъде и дали в на тест-а ще се включва материал само след първото контролно или ще се включва материал и от преди това :)

In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Бояна Ликоманова -

zdravejte, ne znam dali tuk e podhodqshtoto mqsto za pitane,no iskam da znam dali vashiqt kurs moje da se vzeme septemvri mesec ili pone proektite da se zashtitqt togava?

Pitam samo dali procedurno e taka,a ne che iskam neshto izvynredno,za da se orientirame nqkoi hora dali da go otpisvame (pri nujda) ili... da izpolzvame vtroriqt si shans- septemvri!

In reply to Бояна Ликоманова

Re: Общи

от Милослав Средков -
Септември има пълен комплект изпитване (2 теста + защита на проект). Допускаме преизползване на част от оценките (примерно на тестовете).
Също вероятно може и догодина, защото дори и да не направим пранка, все някой от екипа ще води нещо и ще може с индивидуален протокол.
In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Михаил Сергеев -
Други три въпроса да задам пък аз:

1. Ще важат ли за септември бонусите от домашни?

2. Ще са ясни ли на датата за защита резултатите от домашните?

3. Може ли да се прави тест (не пропуснат, а поправка) на датата за защита или става много сложно?
In reply to Михаил Сергеев

Re: Общи

от Михаил Сергеев -
Да не ставам нахален, обаче бих предпочел да получа някакъв отговор, може и да е 3 пъти "не"... Надявам се, че не питам някакви въпроси-табу :) просто ме интересуват тия работи.
In reply to Михаил Сергеев

Re: Общи

от Милослав Средков -
In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Йордан Павлов -
Искам да изкажа своята благодарност на Пранка екипа за хубавия курс.
Беше ми много полезен и научих много! :)
In reply to Йордан Павлов

Re: Поздрави!

от Емил Табаков -
И аз се присъединявам. Много се радвам че има хора, на които да им се занимава със студенти и преподаване (особено при толкова много мрънкащи и недоволни).

Аз лично смятам че вече гледам съвсем различно на програмирането и вече мисля в много различни посоки.

А съм сигурен че има и още много хора които да мислят така ...
In reply to Емил Табаков

Re: Поздрави!

от Мария Уливерова -
Искам да благодаря на екипа на курса ПрАнКА за търпението, упоритата и съвестна работа през цялото време. Радвам се, че има хора като вас, заради които си заслужава човек да продължава да работи, защото това, което вие правите е достойно за възхищение. За мен беше чест да присъствам във вашите часове и да работя с толкова всеотдайни хора като вас!!! Благодаря!!!
In reply to Йордан Павлов

Re: Общи

от Константин Койнов -
И аз много Блодаря за инициятивата, търпението и като цяло реализацията на кураса!

Искам да попитам къде и кога трябвя да бъдат обявени датите и останалите подробности .. оклоло изпита през септември(например новото разпределение на проектите ако има такова)?

Поздрави :)
In reply to Милослав Средков

Re: Общи

от Филип Димитров -
Дайте малко информация за септември. Вече има изкарани дати, зали и часове за други предмети. Примерно проектите, разпределени преди, ли ще бъдат или нови, да знам да не си губя времето, а да се захващам.
Благодаря.
In reply to Филип Димитров

Re: Общи

от Теодора Живакова -

Тъй като сесията наближава, дали ще е възможно да изнесете датата и часа за поправителния изпит,за да можем все пак да съобразим и останалите си ангажименти с нея. Благодаря :)