Новинарски форум

Проекти

Проекти

от Милослав Средков -
Number of replies: 125
Проектите са готови (като цяло). Тук таме има някои проблеми по форматиране и т.н. бози, но вече може да ги видите от тук.

Там може също да редактирате. Разбира се аз мога да изтривам вашите редакции ако ги намеря за неуместни, но ако искате да редактирате нещо конструктивно (печатни грешки очевидни неточности) може да го направите стига да сте се регистрирали в уики-то и на потребителската ви страница да пише кой сте (име и ф.н.).


In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Йордан Павлов -
1) Трябва ли да заявяваме предварително в/у какво ще работим.
2) От тези проекти от които може да избираме може ли да изберем 2 като така си съберем повече точки?

П.С.
Поздравления за условията, просто рулират смях
In reply to Йордан Павлов

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Не е необходимо да заявявате предварително.. Просто си харесайте и работтете.
Може да изберете колкото искате (примерно сумарно за 50). Така ще се подсигурите срещу грешки.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Атанас Темелков -
Проекти на C# приемате ли?
In reply to Атанас Темелков

Re: Проекти

от Илиян Славов -
От всички проекти ли можем да си избираме или за определен човек са дадени няколко проекта, от които трябва да си избира и ако е така от каде мога да разбера от кои проекти мога да си избирам?
In reply to Атанас Темелков

Re: Проекти

от Димитър Димитров -
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Сега забелязвам че има двама студенти с еднакви имена (Димитър Димитров). Тъй като заданията се генерират по име са се генерирали еднакви...

Надявам се че не сте написали вече проектите, моля да се свържете с мен (например на ICQ 37541030) за да успея да ви различа някак :).
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Константин Койнов -
А какви са сроковете за изпрасщане на решенията?

П.С. може да ги има някъде обявени, но аз не успях да ги открия
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Silvia Gancheva -

Otnosno statiite: eto gore dolu niakakuv plan

1.Uvod za balansirani durveta
2.Koncepcia za AVL durveta
3.Definicia
4.Vklu4vane na nov element(razli4ni slu4ai + eventualno primerni programi)
5.Iztrivane na element
6.Implementacia
7.Efikasnost

In reply to Silvia Gancheva

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Съгласен съм, стига да включиш примерна задача която се решава с тях и ги демострира (реализация).
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Илиян Славов -

A na Visual Studio C++ 6.0 moje li da se pishat proektite zashtoto mai pisheshe che mojelo samo na microsoft visual studio .net 2003?

In reply to Милослав Средков

Въпроси относно задачата MaxFlow

от Петър Стаев -

Първо има ли някакво значение капацитета на хранилището и на кабинета на Станчо? Т.е. например капацитетът на хранилището е максималното количество вода, което може да тръгне оттам, а това на кабинета е максималното количество вода, което Станчо може да приеме :)

На дадения пример според мен резултата е грешен, тъй като въобще няма ребро от 2 до 4. То май въобще няма решение, защото всеки път от 1 до 4 минава през 3, а капацитетът на 3 е 0 ;) 

In reply to Петър Стаев

Re: Въпроси относно задачата MaxFlow

от Милослав Средков -
Капацитета на начлня и крайния връх имат значени,  точно както предполагаш (максимума който може да тръгне или максимума който може да пристигне).

Имаше грешка в примера, оправих я (дано) :).
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Катя Кирилова -
В изискванията за програмата пише, че не може да ползваме нетривиални алгоритми и структури от стандатната библиотека за задачи с по-малко от 25 т. В непозволените  структури включват ли се map, set, vector ?
In reply to Катя Кирилова

Re: Проекти

от Милослав Средков -
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Петър Стаев -
А поне stack и queue може ли да ползваме?
In reply to Петър Стаев

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Не може.
Може да ползвате неща като min, max, swap. Също и string (макар, че би трябвало да можете да работите и с char*), както и потоци, getline...

Функционалността от stack и queue не би трябвало да ви е проблем да я реализирате сами.

Общо взето, неща които съдържат алгоритми от материала трябва да си ги правите сами (примерно сортирания, дървета, търсения и т.н.).

Това важи за под 25 точки разбира се.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Жерар Хованесян -

"Напишете програма, която намира 43тото поредно Станчово просто число. Резултатът трябва да се запише в текстов файл с име prime.out, на единствения му ред трябва да се съдържа търсеното число. "
Въпросът ми е: като краен отговор цялото число ли трябва да се изпише (9,152,052 цифри) или 2^30,402,457-1 ?

За колко време трябва да завърши търсенето ?

In reply to Жерар Хованесян

Re: Проекти

от Емил Табаков -
Ама ти смяташ да го намираш ли ? :-D
In reply to Жерар Хованесян

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Достатъчно е да извежда експонентата. Ако напишеш програма която сама достига до него (а не просто да го извежда знаейки го) за разумно време (секунди) то ще направиш много сериозен пробив, и ще се окаже, че хората от Great Internet Mersenne Prime Search са били големи ламери.
По реалистично би било да успее да намери първите голям брой такива.
Дори и да извежда цялото число (не само степента на двойката) това пак няма да е голямо забавяне спрямо това да ги намери.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Илиян Славов -

Относно задачата Hospitals – Болници :........  Също така, те предложили двете болници да бъдат построени така, че най-отдалеченото от избраните места спрямо по-близката му от двете бъдещи болници да е колкото се може по-малко – уж за да може линейките да стигат колкото се може по-бързо без значение в кой квартал се намира се намира някой болен. ..........

Въпросът ми е линейката трябва да отива и да се връща възможно най-бързо или само да отива , дължината на пътя дали може да е отрицателна и дали пътищата може да са еднопосочни .10x:)

In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Галина Титова -

fn<факултетен номер>_projects.<разширение на архива>
Пример: fn42870_project.zip
:)
posledno .. koe e wqrnoto?

In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Emil Atanasov -

Quasirooks – Задачата за квазитоповете ?

проблем със задачата.
Според мен трябва да се допълни, че два топа на един ред  на се нападат като съществува краставичка на редът между тях. Това вятно ли е или не ?
пример:
0 0 Т1 0 0 0 К 0 0 0 Т2 0 0 0
т.е. Т1 не напада Т2 ?

In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Йордан Йорданов -

imam vupros po zada4ata Suffix Array. Kakvo tribva da ozna4ava slednia citat:

"...ако символите на позиция и позиция са равни то отношението на suffix-ите от позиции и е същото като отношението на suffix-ите от позиции и . Тогава, ако започнем от нарастващ масив (наредени числата от до ) ..."

Ima i drugi neiasnoti, taka 4e ako moje redaktiraite uslovieto.Merci

In reply to Милослав Средков

Относно задача 4.1.2.Perm

от Свилен Димитров -

Какви елементи може да съдържа мултимножеството М? Може ли да има 0 и/или отрицателни числа?

In reply to Свилен Димитров

Re: Относно задача 4.1.2.Perm

от Веселин Райчев -
Ако става дума за задача Perm, не би трябвало да има значение - трябва да работи и за отрицателни и 0. 
In reply to Веселин Райчев

Otnosno Airgame

от Невена Тачева -
V zada4ata N e ot 3 do 500, no ako e 500 4isla vhoda, v pove4eto slu4ai pri smetkite izlizame ot int, kakvo da polzvam ili da raz4itam 4e sred tezi 4isla nqma da ima mnogo golemi?
In reply to Невена Тачева

Re: Otnosno Airgame

от Милослав Средков -
Резултатът ще се събира в int (т.е. най-малкият възможен резултат или това което се търси). Може да приемеш и че всички междинен резултат за пресмятането му също се събира в int. Възможно е обаче да има много други възможни резултати които излизат от int (или техните междинни излизат). 
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Иван Бобев -
    Някой задачи нямат ограничения за данните. Като примерно 4.1.9 за броя на ребрата и 4.2.15 и 4.3.15 въобще нямат ограничения.
In reply to Иван Бобев

Re: Проекти

от Веселин Райчев -
Някои задачи нямат ограничение тъй като трябва да ги реализирате така, че да работят с всякакви ограничения - например като използвате vector. А в случая на 4.1.9 има ограничение за броя върхове в граф, не е нужно да се даде явно ограничение за броя на ребрата. Въобще по-добре е ако има проблем, първо да потърсите решение, а след това да се оплаквате (не че това ми пречи, но вероятно е да се оправите по-бързо отколкото да чакате отговор 2 дни).
In reply to Веселин Райчев

Re: Проекти

от Теодор Стоев -

Цитирам написаното дотук във форума:

"В непозволените структури включват ли се map, set, vector ?"

"Да, включват се."

"Някои задачи нямат ограничение тъй като трябва да ги реализирате така, че да работят с всякакви ограничения - например като използвате vector."

Тъй като информацията, дадена от преподавателите е противоречива, моля за пояснение какво може и какво не може да се използва. Интересува ме конкретно за задача 4.2.15 дали може и трябва да се използва map от stl при положение, че няма ограничение за входните данни.

In reply to Иван Бобев

Re: Проекти

от Калин Николов -
4.2.15 и 4.3.15 вече имат ограничения. Съжалявам, че не бяха там от самото начало.
In reply to Калин Николов

Re: Проекти

от Иван Бобев -
А за 4.3.15 ще дадете ли ограничение за дължината на една дума?
In reply to Иван Бобев

Re: Проекти

от Калин Николов -

Не може да има ограничение за дължината на думите, особено при положение, че се търси броя на различните букви в думите с безкрайна дължина. Броят на правилата ви е достатъчен да ограничавате каквото си щете с него.

In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Валентин Ганев -
Имам въпрос за задача 4.1.2 Perm. От примера, който е даден, не мога да разбера как точно се определя коя е първата, втората и т.н. пермутация на дадено множество. Може ли да кажете например за 1,2 и 3 как са му поред пермутациите?
Благодаря. 
In reply to Валентин Ганев

Re: Проекти

от Свилен Димитров -

0-va: 1 2 3

1-va: 1 3 2

2-ra: 2 1 3

3-ta: 2 3 1

4-ta: 3 1 2

5-ta: 3 2 1

In reply to Свилен Димитров

Re: Проекти

от Валентин Ганев -
За да съм сигурен, че съм разбрал правилно за 1,2,2,3 първите 4

0- 1223
1- 1232
2- 1322
3- 2123

така ли ще бъдат?
In reply to Милослав Средков

Въпрос: Задача 4.1.4 Teams - Два отбора

от Венцислав Попов -
Здравейте,
може ли да ми кажете тази група от N човека дали трябва да се раздели на два отбора с равен брой хора (в случай на нечетно N, единия отбор да е с 1 човек повече) или няма значение какъв ще е броя на хората във всеки отбор, стига да е изпълнено условието за приятелство ?
In reply to Милослав Средков

Оценяване на проектите

от Венцислав Попов -
Относно оценяването - как ще става то? Можем да напишем колкото искаме задачи от възложените ни и всички ще бъдат оценени с общо максимум 30 точки или ако напишем всички задачи ще оцените само двете най-добри ?
In reply to Милослав Средков

Проверка за коректен вход?

от Венцислав Попов -
Трябва ли да правим проверка за коректен вход на данни или имаме уговорката, че такива ще бъдат подавани?
In reply to Венцислав Попов

Re: Проверка за коректен вход?

от Веселин Райчев -
In reply to Веселин Райчев

Re: Проверка за коректен вход?

от Венцислав Попов -
Не те интересува кое? Защото ако не те интересува отговора на моя въпрос, не виждам какво целиш с този изказ. Форума е за да носи някаква взаимна полза, а не да демонстрираме остроумие. От твоя отговор аз не виждам никаква полза...
In reply to Венцислав Попов

Re: Проверка за коректен вход?

от Веселин Райчев -
Аз не виждам полза от въпроса.

Ако искате правете проверка за невалидни входове, това няма да се оценява. Нещо повече ако програмата ни попита Vavedete N - това е лошо. Ако програмата ни каже vavedenoto N ne mi haresva, vavedete drugo - също е лошо. Въобще видовете невалидни тестове са безброи и не знам как ще оценим дали някой проверява за валиден вход.

Единствената задача, за която се сещам, по която не е казано ТОЧНО какво се иска е визулизация на планарен граф. Това е интересна задача, в която имате по-голяма свобода, но не е и лесна задача.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Мирослав Калъпов -
Вече наистина няма да е зле да обявите дата за защита на проектите, понеже лично аз, както и други предполагам трябва да си направим графика с работното място и т.н. или да дадете 2 дати за защита.. не знам и аз
Мерси супер
In reply to Милослав Средков

Относно 4.2.5.Islands

от Свилен Димитров -
Задължително ли е да използваме алгоритъма на Прим с пирамида или може да използваме и други алгоритми, понеже се иска да се реши задачата и не е казано изрично в условието да се приложи Прим?
In reply to Свилен Димитров

Re: Относно 4.2.5.Islands

от Веселин Райчев -
Да. За тази задача се изисква алгоритъм на Прим, с използване на пирамида.
In reply to Веселин Райчев

Re: Относно 4.2.5.Islands

от Свилен Димитров -
Интересува ме дали мостовете, които ще трябва да се построят са двупосочни, т.е. ребрата на графа са неориентирани. Ако да, задължително ли е да се спазва начален-краен остров при изхода, както е при входа им или може и да са разменени?
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от М22606 Георги Георгиев -

Може ли да използвам malloc() и free() ?

In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Илиян Славов -

.............Входните данни са дадени в текстов файл с име islands.inp. На първия ред стоят две цели числа N и M, разделени с интервали, задаващи съответно броя островите и броя на възможните места където може да се построй мост (1 ≤ N ≤ 10 000). Следват М реда описващи всяко едно местата. Едно, подходящо за мост място се описва от 3 числа, разделени с интервал – начален и краен остров и дължината на моста. Островите са номерирани с числата от 1 до N. ..............

Въпроса ми е дали има някакво оганичение за броя на ребрата защото излиза , че броя им може да е 10000!/2 ,което си е доста голямо число и не се сабира  в никой тип, че дали има някакво ограничение?

In reply to Илиян Славов

Re: Проекти

от Веселин Райчев -
Е. По-полека със сметките, че стана страшно. При N върха, ребрата не са максимално толкова много (време да малко да прочетете теория или да опитате да ги сметнете - неориентирани ребра са максимум (N*(N-1))/2), а и е ясно че ще са разумно много така, че да ги поберете в паметта.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Защитата на проектите ще бъде на 14.07 в зала 314. Вероятно ще започне в 10:00, ако не уточним друго.
In reply to Милослав Средков

Срок за предаване на проекти

от Венцислав Попов -
Здравейте,
щом защита е обявена за 14.07, това означава ли, че последен срок за предаване на проектите ще бъде 13.07 ? Така ще разполагаме и с няколко дни извънсесийно време за работа, което разбира се е добре дошло :).
In reply to Венцислав Попов

Re: Срок за предаване на проекти

от Жерар Хованесян -

Не знам за последния срок за предаване на проектите, но със сигурност нацелваш последния срок за подаване на молби за общежитие замислен(а).

In reply to Жерар Хованесян

Re: Срок за предаване на проекти

от Свилен Димитров -

Напълно сте прави. Ще бъде много добре ако се намери някаква допълнителна дата за защита на проектите, примерно 2-3 дена по-рано от обявената, за да няма излишно бързане покрай подаването на молби за общежитие.

In reply to Свилен Димитров

Re: Срок за предаване на проекти

от Ясен Кипров -

ако е 13ти вместо 14ти ще е супер , иначе ще трябва да нацелваме оценката си за да си подадем молба за общежитие :) , но да не е по-рано плийз

In reply to Ясен Кипров

Re: Срок за предаване на проекти

от Петър Богданов -
Съгласен съм, 13ти би било много по-добре. :)
In reply to Петър Богданов

Re: Срок за предаване на проекти

от Светлин Ралчев -
Здравейте,
има ли възможност да защитя курсовите проекти преди 8 юли.Причината е че няма да бъда в София след 8ми по семейни причини.Моля отоговорете ми да знам какво да правя - да отписвам курса или да го оставям за септември ;(
In reply to Светлин Ралчев

Re: Относно задача 4.1.10

от Светлин Ралчев -
Редицата при n=1000
така ли трябва да изглежда, защото от самия пример неми става ясно.

1
10
100
1000
11
12
13
...
19
101
...
199
2
20
21
..
29
...
...
9
90
900
91
..
99
901
...
999
In reply to Светлин Ралчев

Re: Относно задача 4.1.10

от Веселин Райчев -
Горе долу. Лексикографски трябва да са сортирани. Както си го показал - 101 трябва да е след 1000, а не след 19. Т.е. трябва да е нещо от типа на

1
10
100
1000
101
102
...
109
11
110
..
119
12
120
...
129

и т.н.
In reply to Светлин Ралчев

Re: Срок за предаване на проекти

от Милослав Средков -
Ако е много наложително може да те изпитаме предварително. Трябва да се свържеш лично с някой от нас и да уточним кога е удобно.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Милослав Средков -
За тези които се притесянват за общежития, запазихме още една дата - 13.07.

Срокът за предаване ще бъде денят преди защитата.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Miroslaw Ivanow -
In reply to Miroslaw Ivanow

Re: Проекти

от Веселин Райчев -
Това е така, защото си се регистрирал в moodle след като проектите вече бяха разпределени. По принцип това не е похвално и ще чакаш Мило да ти разпредели проект - дотогава можеш да правиш някоя от трудните задачи.
In reply to Miroslaw Ivanow

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Кажи си факултетния номер.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Miroslaw Ivanow -
fn 11030 .az sam vlizal predi kato gost.neznaeh 4e trqbva reg.
In reply to Miroslaw Ivanow

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Според моите записки ти не си правил нито тест1 нито тест2.
Ако това е така тогава за какво ти е да правиш проект? Няма как да вземеш курса дори и да имаш 30 точки от него.
Ако искаш сега да защитаваш проект а септември да правиш тестове отново няма смисъл, тъй като проекта е нещото с което ти се нанася оценката (т.е. трябва да е последно).

Обясни ми каква е ситуацията, ако искаш по мейл.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Бояна Ликоманова -
i samo edin vypros za pylna qsnota- kolkoto i proekta da napishem maksimalniqt broj tochki,kojto mojem da poluchim e 30 nali?
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Емил Табаков -
Относно задачата Perm:

Примерно имам пермутация 1, 1, 2, 3. Ако сменя мястото на първите два елемента, това като нова пермутация ли се отчита. Защото тогава трудно ще стане л;ексикографска наредба?
In reply to Емил Табаков

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Не е нова пермутация. Това личи от примерните вход/изход мисля.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Стефан Троплев -
Аз искам да питам къде да пиша статията си за Ротация и Червено-Черни дървета, щото има там едно място, но то е за AVL - дървета само.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Емил Табаков -
А възможно ли е да имам множество примерно {1 , 1, 3, 4} Тоест цифрите да не са поредни ?
In reply to Милослав Средков

Относно задача 4.3.10. Routing

от Свилен Димитров -

За дадения примерен входен файл, не трябва ли дадения примерен изходен файл да съдържа "2", понеже има ребра (1,2) и (2,1)?

In reply to Свилен Димитров

Re: Относно задача 4.3.10. Routing

от Илиян Славов -
В крайна сметка кой са датите за защита на проектите?
In reply to Илиян Славов

Re: Относно задача 4.3.10. Routing

от Милослав Средков -
In reply to Милослав Средков

Re: Относно задача 4.1.9. Domat

от Теодора Живакова -

При описанието на резултата, който трябва да се изведе, се казва "на първия ред трябва да стои минималното време, за което Станчо и колегите му могат да започнат разговора си с колегите от катедрата по изследване на доматите". В примерния резултат, обаче, е изведено минималното време, за което може да се свърши разговора с колегите от тази катедра. Кое време трябва да изведа? усмивка

In reply to Свилен Димитров

Re: Относно задача 4.3.10. Routing

от Милослав Средков -
Не
Прочети го по-внимателно. Има само 1 ребро.
In reply to Милослав Средков

Re: Относно задача 4.3.10. Routing

от Динко Иванов -
Искам да попитам за задачата Family фмитяните които нямат никакви деца могат ли да говорят преди фмитянин с поне 1 дете?
пример:фмитянин 1- 0 деца,фмитянин 3 - 1 дете(фмитянин 2),1-вия фмитянин НЕ е дете или родител на 3-тия.Кое е правилната наредба?    ...1...3... или ...3...1...  или и двете?

За задачата FastPoly:входните данни ще се събират в 32 битов тип ,но изходните данни в какъв ти ще се събират???64 битов или по-голям???Ще се събират ли в нормален тип(long например) или ще трябва ние да си пишем такъв???

За java позволено ли е да се ползват библиотеки java.io.* и java.util.* ???При мен ги има вградени и не се налага да ги добавам допълнително!!!
От java.util.* позволено ли е да използваме StringTokenizer???
In reply to Динко Иванов

Re: Относно задача 4.3.10. Routing

от Милослав Средков -
В условието няма нищо за брой деца и т.н, което означава че няма значение. Т.е. и двата са допустими.

За полиномите... Могат да надхвърлят 64 битов тип, но може да го ползваш. Принципно при идеално решение ти трябват и дълги числа, но перфектни неща трудно се правят :).

Естествено че java.* ги има вградени при теб, поради факта че ги има вградени във всяко jre. Важат условията за алгоритмите и границата 25т. (т.е. за да ползваш например Arrays.sort трябва да пишеш трудна задача, иначе не може).
StringTokenizer както и всякакви неалгоритмични неща могат да се ползват на поразия. Бих ти препоръчал обаче да ползваш Scanner :).


In reply to Милослав Средков

Относно задача 4.2.4. Deheap

от Динко Иванов -
Ако до някоя пирамида няма път какво се очаква да се изпише в изходиния файл за съответната питамида?Или да приема че винаги има път?

Ако може да ми кажете за кои точно файлове при Java става дума в следващите 2 точки?
  • Проектен файл, или скрипт който да компилира кода в зависимост от използваните средства за разработка, за всяка от задачите
  • Изпълним файл за всяка от задачите
Как се предават няколко задачи???Всяка в отделен архив и после всички в общ архив или всички файлове на всички задачи в общ архив?



In reply to Динко Иванов

Re: Проекти

от Теодора Живакова -

Утре проектите трябва да се предадат до 11 часа сутринта или вечерта?

Ако трябва да се предаде до 11 сутринта, ще има ли някакъв проблем при евентуално закъснение?

In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Илиян Славов -
Каде Трябва да пратим проектите и всички ли трябва да са в един zip(rar) или за всеки трябва отделен?
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Ясен Кипров -

аз искам да попитам за критериите за оценяване , прочетох че за да получим много точки трябва да сме написали много бърз алгоритъм , обаче в задача където n<100 нужно ли е да смалявам сложността от n^2 do n.logn за да получа максимум точки?

мерси

In reply to Ясен Кипров

Re: Проекти

от Веселин Райчев -
При n<100 - не е нужно. Ако n беше над 1000 - да. Толерираме бързи алгоритми, но когато това може някак да проличи...
In reply to Веселин Райчев

Re: Проекти

от Жерар Хованесян -
Утре ще се провежда ли изпит ? Някои колеги споменаха че факултета щял да е затворен...
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Важно!
Утре (14.07) няма да има защита поради кандидатстудентски изпит във ФМИ.
Защитата ще се проведе на 15.07 от 10:00 в 314.
Кажете и на другите за да не се разкарват утре напразно.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Владимир Цанев -

А ще може ли да пратим някоя и друга задачка в това време не че не трябва сега да довършвам проекта по Разработка на приложения с Java. Как ще станат двата изпита едновременно не ми го побира главата. Направо не ви завиждам.

In reply to Владимир Цанев

Re: Проекти

от Милослав Средков -
Какво имаш предвид?
Ако питаш за срока за проекта - става утре вечер.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Деян Гунчев -
Уффф, добре че погледнах тая сутрин...
Не го ли казвате малко късничко? :(

И мен ме интересува как ще станат нещата със "Разработка на приложения на Java" защото съм записал и този курс. И двете защити ли ще са утре?
In reply to Деян Гунчев

Re: Проекти

от Милослав Средков -
По-добре късно отколкото никога :).
И двете защити ще са утре.

Хората които са и за двата курса, тъй като се правят на много умни, получават автоматично две двойки :).

Но това не е толкова лошо, защото както знаеш - по-добре две двойки отколкото една тройка. (2 + 2 = 4 > 3)

Майтапя се :). Ще можеш да защитиш и двата.
In reply to Милослав Средков

Re: Проекти

от Стефан Троплев -

то иначе как ще стане да изиптате 100 човека. Утре отивам в още в 8часа и ще съм пръв на опашката като пенсиите :D

In reply to Стефан Троплев

Re: Проекти

от Мирослав Калъпов -
Заради тая защита си взех специално 2 дни отпуск за да дойда до София и накрая се оказа че няма нищо, а за събота имам други ангажименти извън София => съм тотално прецакан не по моя вина, не мислите ли ?

Ще може ли поне на есен да ми се признае проекта за да не правя нов, а направо да го защитя тогава ? Тестовете разбрах че се признават..
In reply to Мирослав Калъпов

Re: Проекти

от Веселин Райчев -
Да. На есен няма проблем. Признава се всичко от сега (тестове, домашни)
In reply to Веселин Райчев

Re: Проекти

от Ваня Трайчева -

Имам въпрос към задача 4.3.3 Hyper

В условието пише, че са ни дадени N ресторанта, които са на разстояние d1<d2<…<dN от Горно Нанадолнище.

Това значи, че

разстоянието от Горно Нанадолнище до първия ресторант е d1,

разстоянието от Горно Нанадолнище до втория ресторант е d2,

...

разстоянието от Горно Нанадолнище до N- тия ресторант е dN,

така ли?