Обявления

Задачи за изпит

Задачи за изпит

от Трифон Трифонов -
Number of replies: 4

Здравейте, колеги,

Публикуван е изчерпателен списък с всички задачи за домашно, както и колко точки носи всяка от тях при напълно правилно решение. Даден е и критерий за определяне на оценката при натрупан брой точки. Моля, обърнете внимание, че има изискване за минимум получени точки от всяка от трите основни теми от курса.

В четвъртък ще публикувам в какъв ред ще защитавате.

Т. Трифонов

In reply to Трифон Трифонов

Re: Задачи за изпит

от Мирослав Фурнаджиев -
Здравейте,

В списъка със задачите за изпита виждам, че някои задачи обявени на лекции липсват. Най-много ме притеснява задачат за дефиниране на алфа-еквивалентност, защото следващите няколко задачи (след нея) зависят от това как е дефинирана. Виждам, че сте дал ваша дефиниция, това означава ли, че решенията за задачи 2.3 и 2.4 трябва да написани спрямо дефиниция 2.6.
In reply to Мирослав Фурнаджиев

Re: Задачи за изпит

от Трифон Трифонов -
Здравей,

Благодаря за забележката. Дефиницията на алфа-еквивалентност е валидна задача и "струва" 2 точки. Задачите, които реферират алфа-еквивалентност могат да се докажат с вашата или с моята дефиниция, и в двата случая се признават, стига, разбира се, дефиницията да е коректна.

Ако има други липсващи задачи, моля да сигнализираш.

Поздрави,
Т. Трифонов
In reply to Трифон Трифонов

Re: Задачи за изпит

от Мирослав Фурнаджиев -

Аз лично съм писал по две други задачи, които съм видял в презентациите, но ги няма в списъка.

.

.