Формулирайте собствена тема за проект (по желание)

Бот за белот

Бот за белот

от Димитър Томов -
Number of replies: 1

Темата ми беше хрумнала преди известно време, но постоянно ми стоеше мисълта дали е подходяща за курс по ФП.

Задание:

Да се реализира програма-играч за белот, като програмата няма никакви предварителни знания освен правилата на играта и начинът на точкуване.

Размисли:

Част от размишленията ми по темата бяха да се реализира някакъв вид построяване на дърво от ходовете за n хода напред и в зависимост от него, да се прави избор, а клонове, които са неблагоприятни, да се "отрязват" от рано, за да не се губи време в "разсъждения" от програмата. Освен задачата за динамично научаване на играта от програмата, винаги съществъват разни козметични опции човек да разкраси изхода и входа по някакъв начин с допълнителни библиотеки, разбира се.

In reply to Димитър Томов

Re: Бот за белот

от Трифон Трифонов -
Здравей,

Идеята е много хубава и я приемам за тема. Това, което не става ясно, е дали програмата ще реализира и самата игра или само бота, който играе и ходовете му се подават отвън. Моля те да опишеш малко по-подробно темата на не повече от страница и да я изпратиш в този форум. Това ще помогне, за да определя нивото на трудност и съответно броя точки.