Заявете курсовите си проекти тук

Предложение за тема- Reader за книги-игри (gamebook)

Предложение за тема- Reader за книги-игри (gamebook)

от Евгений Бояджиев -
Number of replies: 2
Ако на някой му се прави проекта за четене на списания, но не е успял да си намери отбор, може да дайде при мен. Защото търся още 1-2 човека за много подобен проект.

Какво е Книга-игра: http://en.wikipedia.org/wiki/Gamebook

Проектът ще е почти като този за списания с тези основни разлики (и може би още няколко, за които не съм се сетил):

Library view:
1) Филтрира се не по издателство, а по жанр.

Gamebook view (режим за четене)
1) Инструментите за навигация (next, previous, zoom и т.н.) ще са малко по-различни от тези в проекта за списанието. Например няма да има preview. Next и previous ще зависят от това къде сме в книгата и откъде сме минали и т.н.
2) Най-долната лента, където се показват умалената версия на всички страници от списанието, ще бъде заменена от Option бутони, за да се избере накъде ще продължи приключението.
3) Всяка книга-игра вероятно ще се съхранява в .xml файл. Най-малкото там ще е самият текст на книгата, номер на главата, както възможните опции и накъде сочи всяка. Ако главата е край - това също трябва да се отрази в .xml файла.

Картинки ще гледам да направя в близките един-два дена.


Накратко е това. Ако има заинтересувани - пишете тук. Или на мейла ми: evgenidb@abv.bg

Ако до два-три дни никой не ми пише, смятайте, че си търся група.
In reply to Евгений Бояджиев

Re: Предложение за тема- Reader за книги-игри (gamebook)

от Христо Банчев -
Супер яка идея! Леле, колко години ме върна назад! Ако бях свободен електрон откъм проект щях да се включа на драго сърце. :)
In reply to Христо Банчев

Re: Предложение за тема- Reader за книги-игри (gamebook)

от Евгений Бояджиев -
Винаги можем да йонизираме твоя проект. Или да го пъхнем в някой Токамак и да го превърнем в плазма.

Както и да е, хванах си на въдицата една рибка, да видим дали още някой ще дойде. Ако ли не, вероятно и сами ще се справим.