Новинарски форум

За поправителен изпит

За поправителен изпит

от Мария Николова -
Number of replies: 16

Здравейте!

Днес видях, че в последните два дена двама човека са ме питали за поправителен изпит при мен. Всъщност, за първи път ми се случва да изпитвам и през септември, но не е проблем да го направя.

Може ли, само, да ми пишат (тук или на имейла) хората, които ще искат да правят поправка при мен, за да знам колко са горе-долу.

Относно формата на изпита, нямам запазена компютърна зала и ще се наложи да се изпитваме на лист. Разбира се, ще се опитам да съобразя изпита с това и да го концентрирам върху по-основни команди и опции.

Идеята ми е да пак да има тестова част върху команди и да напишете някакъв скрипт и код на C. Не знам другите асистенти каква продължителност са предвидили, но аз мисля да си отделим около 3 часа. Сега ще седна да сглобя нещата и ще ви пиша повече подробности.

Един човек ме е питал дали може да си запази оценката. Мога да ви дам възможност, ако например си харесвате оценката от едно от контролните, утре да ви дам да направите поправка само на другото. Под поправка разбирайте някой от вариантите на въпросното контролно, който не се е паднал на вас. Ако става въпрос за първото контролно, вероятно ще отпаднат и някои от тестовите въпроси, за да се вмести в определеното време. Но възможност за работа на компютър няма да има, за съжаление.

Това е засега, ще пиша пак и като сглобя изпита.

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Михаил Карев -

Извинявам се че питам втори път, но не разбрах точно, ако на мен си ми харесва оценката като цяло мога да не идвам утре? Или трябва да дойда и да правя поне едното контролно?

In reply to Михаил Карев

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Ами трябва да дойдеш, ти си избери кой от двата варианта (евентуално като дам и повече подробности какъв ще е изпита над целия материал).

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Ето окончателният формат за поправителния изпит (ако изберете вариант да поправяте всичко, а не само оценка от някое от контролните).

Тестови въпроси: 12х0.10=1.20
Shell script: 1.20
Задача на C: 1.60
(Запазена е схемата shell:C=60:40, тест:scripting=1:1).

Повечето тестови въпроси са разделени на подвъпроси, като при половината от тях първият подвъпрос е коя е търсената команда, а вторият е нещо от приложението ѝ.Те ще проверят научили ли сте основни команди (упражнения 3, 4, част от 5) и някои от най-базовите им приложения. Също не пропускайте неща като pathname resolution, tilde epansion, filename expansion, права за достъп.

Скриптът представялва нещо смесено от двата скрипта на първото контролно. Към основните команди от тестовите въпроси ще се прибавят аритметика, тествания, pipeline, пренасочвания, работа с позиционни параметри, команди като if, for, while, дължина на низ.

Задачата на C ще прилича на вторите задачи от второто контролно.

Нека, ако има някой, който ще поправя не целия материал, а само определено контролно, да пише, за да знам какво да му нося утре (иначе ще му връча цялостен изпит).

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Михаил Карев -

Mихаил Николаев Карев фн 80515 искам да си поправя само bash скриптовете

In reply to Михаил Карев

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Т.е. искаш да правиш пак само 1во контролно:
12-те въпроса за по 0.12
7-те въпроса за по 0.21
2 задачи за 0.50+0.59
на листче, без достъп до manpages?

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Михаил Карев -

Като цяло не изгарям от желание да правя изпит, затова не съм и много сигурен кое е по-добре. Не може ли утре преди изпита да ви кажа? Като гледам вие ни давате възможност да си избираме ама не ни препоръчвате да изберм поправка на тест :)

In reply to Михаил Карев

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

А, аз само уточнявам. Ще ти нося един вариант от двете, утре да си избереш.

Значи, до момента са ми се обадили Михаил (за 1во контролно или на целия материал), Мартин (за 2ро контролно) и Пламен (предполагам за на целия материал). Ако има още някой, нека да пише, за да не търсим утре сутрин работещ ксерокс...

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Калин Пежгорски -
In reply to Калин Пежгорски

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Искам да попитам има ли хора от вас (6 група), които по принцип ще се явяват на поправка/повишение, но ще го направят на ликвидационната сесия, поради други изпити в днешния ден? Ако има (и, разбира се, искате да правите писмения изпит при мен), пишете ми, за да знам и дали да идвам на 13ти, и колко комплекта задачи да нося.

В този ред на мисли, Калин, записваш се за изпита 90 минути след началото му - да разбирам ли, че ще се явяваш на ликвидацията (тъй като редовните дати ти съвпадат с други изпити)?

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Александър Маринов -

Здравейте,

Може ли да попитам дали са готови резултатите по ОС писмен за 6та група?

In reply to Александър Маринов

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Да, вече са готови :)

Александър
Тест: 0.99
З1: 0.00
З2: 0.55
Общо: 3.54

Ивайло
Тест: 0.19
З1: 0.00
З2: 0.94
Общо: 3.13

Михаил
Тест: 1.02
З1: 0.00
З2: 1.20
Общо: 4.22

Пламен
Тест: 0.87
З1: 0.12
З2: 1.60
Общо: 4.59

Мартин
З1: 1.90
З2: 1.85
Нова оценка от Контролно 2: 5.75
Стара оценка от Контролно 1: 5.39
Общо: 5.534

Ако имате въпроси, сега му е времето (довечера около 20:00 смятам да изпратя оценките на ас. Филипова).

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Отново искам да напомня, ако има някой за ликвидационната сесия (13 септември), да ми пише тези дни, за да му подготвя изпит :)

In reply to Мария Николова

Re: За поправителен изпит

от Михаил Карев -

А ако са ме скъсали на устен изпит, мога ли да се явя на лекидационен и пак ли трябва да правя писмения?

In reply to Михаил Карев

Re: За поправителен изпит

от Мария Николова -

Оу.. лоша ситуация :(

По принцип ликвидационната сесия е за хора, на които е имало съвпадащи дати в поправителната сесия, дори мисля, че се носят някакви бележки, удостоверяващи засичанията. Т.е. просто така нямаш право да се явяваш.

За изпитвания извън официално насрочени дати по предмета трябва да се говори с титуляра на курса (в случая ас. Филипова). Има такова нещо като индивидуален протокол - ако преподавателят прецени, че имаш уважителни причини, се уговаряте за някаква дата, подписват се нужните заявления (таксата е като за изпит от минала година) и от 111 ти издават изпитен протокол.

Нямам представа дали ас. Филипова е изпитвала по индивидуални протоколи. Ако нямаш някаква по-сериозна причина, оправдаваща бързането, вместо изчакване до редовна сесия, може би шансът ти доста намалява (с който и да е преподавател).

Що се отнася до мен, по принцип, ако на някой от вас някога се наложи да си прави индивидуален протокол по ОС или СП, от моя страна няма проблем с писмен изпит (при условие, че се договорим за удобни за двете страни време, място, формат).