Новинарски форум

Точките от практикума

Точките от практикума

by Anton Dimitrov -
Number of replies: 10
Здравейте,

Смятам утре да сложа списък със сумарните точки на всички записали курса ДАА тук в Мудъл. Искам да попитам има ли някой, който не иска да го пише в общия списък с точките, който мисля да кача тук. Ако има ще му кажа точките отделно. Питам понеже понякога има хора, които не искат другите да им знаят резултата. И така до утре следобед ако някой се обади няма да го слагам в списъка, след това мисля да го кача.

Тони
In reply to Anton Dimitrov

Re: Точките от практикума

by Пламен Терзиев -
То ще се включват и точките от пробното състезание, нали? И оценяването запазва ли се, както беше обявено в началото на курса?
In reply to Пламен Терзиев

Re: Точките от практикума

by Anton Dimitrov -
Включват се точките от задачите преди 25-ти март, само че там направо сумата от всички задачи, а не от двете с най-много точки. Така го решихме да бъде. После има няколко седмици, където се взима задачата с най-много спечелени точки. И накрая от пробното състезание за всяка решена задача даваме по 20 точки. Днес след обед някъде се надявам да мога да сложа класиране, за да го видите.

Самото оценяване ще бъде променено малко предполагам, малко ще паднат границите за оценките, но не много. :)

Тони
In reply to Anton Dimitrov

Re: Точките от практикума

by Anton Dimitrov -

Списъка с точките е качен. Моля ако имате някакви забележки пишете във форума или на мейлите ни. Само че предупреждавам ви да си прегледате внимателно как се правят точките и какво сме сумирали ние преди да пишете.

Правилата за правене на сумата са:

Точките от задачите до 25-ти март са взети сумирани всички. За всяка от следващите седмици се взема задачата с най-много точки за дадената седмица. Всяка решена задача на пробното състезание носи 20 точки.

Тони

In reply to Anton Dimitrov

Re: Точките от практикума

by Асен Антонов -
Аз съм събмитнал (и ми върна статус ok) поне 4 задачи от практикума и по две по време на  състезанията защо имам 0 точки и защо ме няма изобщо в класацията и на двете състезания.
In reply to Асен Антонов

Re: Точките от практикума

by Anton Dimitrov -
В Мудъл не си изпратил нито една задача, затова нямаш точки от домашни. В класирането за двете състезания не те намирам сред участниците. Можеш ли да кажеш с какво име си се регистрарал в spoj0?

Антон
In reply to Асен Антонов

Re: Точките от практикума

by Милослав Средков -
Вероятна причина да не излизаш в класиранията на spoj0 е да не си въвел имена в периода в който при регистрация не се правеше проверка за тях.

Предупредих на състезанията, хората които не са въвели данни да се регистрират на ново или да се свържат с администратор (или мен). Дадох срок, и след него хората с непопълнени данни бяха направени "невидими". Все пак идеята на spoj0 не е да има анонимни потребители :).

Като за начало можеш да си кажеш потребителско и id или някой run_id за да видим каква е ситуацията.
In reply to Милослав Средков

Re: Точките от практикума

by Асен Антонов -
Мога ли да очаквам някакви положителни оценки и по двата предмета.
In reply to Асен Антонов

Re: Точките от практикума

by Орлин Тенчев -

Рабира се - всички реални числа в интервала [2; 6] са положителни, в това число и естествените :)

Ти разбра ли се с Мило колко точки всъщност имаш?