Форум за въпроси

Проект Хотел

Проект Хотел

от Асен Вълчев -
Number of replies: 6

Трябва ли да очакваме, че потребителят ще е коректен т.е. ще въвежда датите в използвания от програмата формат, началната дата ще е "по-малка" от крайната дата за регистриране на стая и т.н.

In reply to Асен Вълчев

Re: Проект Хотел

от Трифон Трифонов -

В проектите можете да допуснете коректност на входа, но е хубаво да го укажете някъде в кода или на защитата. Разбира се, на никого няма да се сърдим ако направи проверка за коректност.

Поздрави,
  Т. Трифонов

In reply to Трифон Трифонов

Re: Проект Хотел

от Асен Вълчев -

Още един въпрос. Ще може ли да слея подточка 5 и подточка 6 в едно и направо потребителят да търси подходяща стая по брой легла, начална и крайна дата, бебешка кошарка, закуска и изглед?

In reply to Асен Вълчев

Re: Проект Хотел

от Трифон Трифонов -
In reply to Трифон Трифонов

Re: Проект Хотел

от Асен Вълчев -

Срещнах проблеми с качването на проекта в сайта, защото максималния размер на файла е 1мб., а моят проект е 5мб.,
защото работя с Microsoft Visual Studio 2010 и целия проект(не само cpp файла) е доста над разрешения размер за качване. Затова съм качил само .cpp файла, базата данни(файлът демек) и един файл READ_ME, в който ще намерите линк към целия проект.

In reply to Асен Вълчев

Re: Проект Хотел

от Владимир Начев -

В указанията за предаване е записано, че е достатъчно да се предат файловете за компилиране - при теб това са main.cpp, както и "базата данни" database.txt, а също би имал място да предадеш и documentation.docx файла. Всичко останало е излишно. Hotel.txt използва ли се от програмата?

In reply to Владимир Начев

Re: Проект Хотел

от Асен Вълчев -

Попринцип Hotel.txt не се използва, но съм написал в документацията, за какво може да се ползва. А нарочно искам да дам целия проект, защото пробвах да компилирам main.cpp на Codeblocks и ми даде грешка, докато на visual studio 2010 се компилира без проблем.