Тази категория ще съдържа курсовете, които ще бъдат създадени от обучаемите в курсовете в рамките на проект "Електронно обучание".

Тук може да тествате системата и да създавате ваши ресурси и задания

Този курс е предназначен за студентите от втори курс от спец. Информатика и Компютърни науки като задължителен, а за спец.  Софтуерно инженерство е задължително избираем.

един курс бла бла бла

Проба

Курсът запознава студентите с базовите елементи на обектно-ориентираното програмиране. Разглежда дефинирането и използването на основните компоненти на класовете (конструктори, деструктори, предефинирани операции). Специално внимание се отделя на наследяването (единично и множествено), на виртуалните функции, на полиморфизма, на динамичното свързване, на абстрактните класове, както и на потоковите входно-изходни операции. 

Изучават се основни теми от теорията на диференциалното и интегрално смятане с функции на много променливи. Курсът е предназначен за специалности “Астрономия, метеорология и геофизика”,“Инженерна физика” и “Ядрена техника и ядрена енергетика”, първи курс.

Разглеждат се теоретичните основи на училищния курс по геометрия.

пробен курс за проекта за дистанционно обучение

Computer  Aided Geometric Design (CAGD) е нова област, обединяваща теоретични резултати с практически методи за решаването на задачи от геометричното моделиране посредством компютърни алгоритми и технологии. Основната задача на CAGD е конструиране, компютърно представяне и визуализация на широки класове от криви, повърхнини и тела в R3. CAGD намира приложения в много и най-разнообразни области като автомобилния, самолетния и корабния дизайн, геологията, метеорологията, картографията, архитектурата, медицината, компютърната анимация.

Целта на курса е запознаване със съвременните математически техники за конструиране, компютърно представяне и визуализация на криви и повърхнини със средствата на CAGD. Ще бъдат представени криви и повърхнини на Безие, сплайн криви и повърхнини, NURBS, повърхнини на Куунс (трансфинитни интерполанти), ефективни алгоритми и методи за интерполация на данни в R3, както и изключително популярните през последните години subdivision алгоритми.  

Подробна и актуална информация за курса, включваща  интерактивни Java аплети от курсови работи, е изложена в страницата на курса www.fmi.uni-sofia.bg/fmi/companal/krassivl/CAGD_MASTERS.html

Основни дейности в ИС СУСИ-4

Това е примерен курс за зала 309

Помощен курс към кърса по Системно програмиране

Анализ на данни, регресионни модели и дисперсионен анализ, многомерни статистически методи

Курс "Управление на взаимоотношенията с клиенти" за Магистри