Форум за въпроси

Върпос към проект - Карта на град

Върпос към проект - Карта на град

от Ивайло Михайлов -
Number of replies: 10

За бонуса пише следното:

Бонус: Да се реализира интерактивен режим на изпълнение на програмата. Тя се стартира в този режим като при изпълнение на програмат се даде първи параметър -i, последван от файла с картата и кръстовище на което се намираме. Чрез конкретния режим се дава достъп до следните команди:

Някой може ли да ми обясни за какво служи този параметър i, някакъв итератор ли е? Аз нещо изпускам нишката. :D


In reply to Ивайло Михайлов

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Ивайло Михайлов -

"3. При наличието на затворени кръстовища (които да бъдат подавани като списък) да се намери алтернативен най-кратък път между две зададени кръстовища."

Този метод как точно трябва да изглежда?
"list<Junction> AlternativePath(const list<Junction>& closed,const Junction& j1,const Junction& j2);"

In reply to Ивайло Михайлов

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Ивайло Михайлов -
Кръстовищата на български ли ще са във файла...?
Не ми засича някои интервали като са на български. :/
In reply to Ивайло Михайлов

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Ивайло Михайлов -

Още едно въпросче :D.
"Намиране на най-кратък път между две зададени кръстовища кръстовища."
Тук трябва да върнем самия път, дължината на пътя (цената), или и двете?

In reply to Ивайло Михайлов

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Трифон Трифонов -

Под "параметър -i" се има предвид параметър на командния ред.

Така например, ако компилираният изпълним файл за Windows се казва citymap.exe, тогава интерактивният режим се включва, когато програмата бъде стартирана по следния начин: "citymap.exe -i"

In reply to Ивайло Михайлов

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Боян Вушков -

Привет,

Имам следните въпроси относно проекта:

    - по т.5 (пълна туристическа обиколка по всички улици): Нужно ли е тази обиколка да завършва в кръстовището, от което е започнала?

    - за изпълнението на интерактивния режим: бихте ли дали пълен пример на командата, която се очаква да изпълним (с всички параметри)?

Поздрави и успешна седмица,
Боян

In reply to Боян Вушков

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Трифон Трифонов -

Здравей, Боян,

  1. Както е дефинирано условието, не е задължително обиколката да завършва в кръстовището, в което е започнала, единственото изискване е да са обходени всички улици.
  2. citiymap.exe -i map.txt Попа
In reply to Ивайло Михайлов

Re: Върпос към проект - Карта на град

от Ивайло Михайлов -

Правилно ли съм разбрал? 
Затворено кръстовище е просто кръстовище, обявено за затворено и през него не може да се минава, а не кръстовище, от което не излизат улици.