Форум за въпроси

Проект

Проект

от Боряна Начева -
Number of replies: 3

Здравейте и Весела Коледа! Имам моя идея за проект. Тя е следната: 

Game Nim - Nim is a mathematical game of strategy in which two players take turns removing marbles from a box. On each turn, a player must remove at least one marble, but not more than the half of the total marbles which are left in the box. The player who gets the last marble loses.

Ще чакам коментари и мнения. Весели празници!

In reply to Боряна Начева

Re: Проект

от Трифон Трифонов -

Здравей, Боряна,

Идеята е хубава, но играта НИМ ми се струва прекалено проста, за да е достатъчно интересна за реализация. Под "проста" имам предвид, че дори в уикипедия има публикуван код, който намира оптимална стратегия за играенето ѝ. Ако държиш на тази игра, ти препоръчвам да реализираш няколко различни варианта на играта (избери си измежду тези в статията в Уикипедия) и/или да помислиш за различни нива на трудност: освен компютърен играч, който играе перфектно да имаш такъв, който играе случайно, или такъв, който по принцип играе перфектно, но понякога (на случаен принцип) греши и играе неоптимални ходове.

Във всички случаи е добре да опишеш идеята си за проект в кратък документ, който да представиш като документация към проекта.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Проект

от Боряна Начева -

Здравейте,

Предвид Вашия отговор, кое да считам за достоверно, тъй като до вчера имах достъп до анкетата за заявяване на проект, а днес вече не? 

Поздрави

In reply to Боряна Начева

Re: Проект

от Трифон Трифонов -

Здравей, Боряна,

Писах отговора до теб преди да забележа техническата грешка, за която пуснах съобщение. Окончателно не си допусната да правиш проект. Съжалявам.