Новинарски форум

Плагиатство на второ домашно

Плагиатство на второ домашно

от Трифон Трифонов -
Number of replies: 14

Здравейте, колеги,

Този път ще бъда по-лаконичен. Готови са резултатите от проверката за плагиатство за второто домашно. За разлика от първото домашно, сега отделихме повече време да проверим внимателно всички случаи, за да намалим вероятността за грешки. Статистиката е потресаваща.

  • Студенти предали второ домашно: 462
    • От вашия поток: 169 (37% от всички)
  • Общ брой решения на задачи, в които е открито плагиатство: 382
    • От вашия поток: 196 (51% от всички)
  • Общо студенти със свидетелство за плагиатство: 169 (37% от всички предали)
    • От вашия поток: 87 (51% от всички със свидетелство за плагиатство, 51% от предалите от вашия поток)

Анулирани са всички работи на студенти, за които сме намерили свидетелства за плагиатство.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Румен Стоянов -

Какво ще представлява защитата, и както сме тръгнали един ден ще стигне ли? :D

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Августина Георгиева -

Здравейте, бих искала да помоля, ако е възможно, да бъде преразгледано решението ми на втора задача, тъй като не мисля, че съм справедливо обвинена в плагиатство. 

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Десислава Димитрова -

Относно задача 7:
Предполагам, че и други колеги са ползвали оптимизираната математическа формула от Уикипедия от следния линк: https://en.wikipedia.org/wiki/Modular_exponentiation , където е даден псевдо код:
"

function modular_pow(base, exponent, modulus)
    if modulus = 1 then return 0 
    c := 1
    for e_prime = 1 to exponent 
        c := (c * base) mod modulus
    return c
"
и поради това имената в написаните от нас функции и параметри съвпадат.
Това счита ли се за плагиатство, тъй като реално е използван само математическият подход.
In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Траян Троев -
Здравейте,
Аз също бих искал, ако е възможно да бъдат преразгледани задачи 7 и 8 от второто ми домашно, тъй като съм категоричен, че съм несправедливо обвинен.
Благодаря.
In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Христо Райдовски -

Здравейте, бих искал да помоля да бъде преразгледано решението ми на втора задача, тъй като мисля, че съм несправедливо обвинен в плагиатство.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Стефан Николов -

Моля да бъде преразгледана 9-та задача, за да бъде решена тази задача с хеш е достатъчно единствено и само да бъде приложен, което би обяснило потенциално сходство с всеки друг които е избрал същия подход

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Трифон Трифонов -

Здравейте, колеги,

Разбирам, че някои от вас имат претенции, че са несправедливо обвинени в плагиатство. За разлика от първото домашно, сега няма да имаме възможност да разгледаме всички случаи преди защитите. Ако смятате, че сте несправедливо обвинени в плагиатство, моля, заявете явяване на защита в анкетата.

Благодаря за разбирането.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство на второ домашно

от Евстати Павлов -

Извинете, аз също бих искал да помоля да получа отговор на личното си съобщение, за да знам как точно да постъпя с анкетата за защитите, защото все пак трябва да заявим явяване до утре в 12:00.

Благодаря Ви предварително.