Новинарски форум

Упражнения

Упражнения

от Милослав Средков -
Number of replies: 16
Първото упражнение ще се състои днес (петък) от 18:00 в зали 314 и 306 (ако не се бъркам, но някъде там).

За тези които не могат да дойдат тогава, вероятно то ще се проведе още веднъж във вторник от 18:00 в 020.

За сега се очертава да има упражнения в петък и вторник, но това все още не е окончателен вариант.
In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Филип Димитров -
Ще е добре да има още един ден за упражнения, защото аз лично не мога да идвам нито във вторник, нито в петък. Ако има още желаещи за подобно нещо да си кажат, защото се съмнявавам, че заради един човек ще сменяте график.

Поздрави.
In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Жерар Хованесян -

Супер некоректно е да има упражнения в Петък, щото съвпадат с Java-та.

Когато се задава предварителна програма, човек гледа да си избере предметите така че да не му се засичат със задължителните. Сега на Пранката са сменени и 2 та дни...Аз съм за упражнения и лекции в Сряда и Четвъртък...

In reply to Жерар Хованесян

Re: Упражнения

от Милослав Средков -
Ако не можеш да идваш в петък, просто идвай във вторник. Аз най-малко искам хората да не могат да ходят на jse.

Във вторник упражнения ще има от 18:00 в 020, но трябва да говоря с някои хора защото статуса на тези зали бил малко по-различен. За това съм обявил, че още не е сигурно.

Може и да не е много коректно да сменяме програмата, но все пак и ние които го водим имаме някакви други ангажименти. Ако на много хора не са ви удобни тези упражнения може да обсъдим някакво разместване на следващата лекция.

In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Жерар Хованесян -

За упражнения във вторник няма проблеми (за мен разбира се), но не можах да разбера кога ще са лекциите. Защото бяха предвидени за вторник, а после бяха в сряда. Последно лекциите окончателно в сряда ли са, или ще се търси друг вариант ? Защото разбрах че много хора искали лекциите да са в петък...

In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Жерар Хованесян -

Странно, как се видоизменя условието на първата поставена за домашно задача.

Надявам се не е проблем, че съм писал по 1вия вариант и е реализирана на Java :).

In reply to Жерар Хованесян

Re: Упражнения

от Милослав Средков -
Това е което е дал Михаил Муков, според упражнението което е водил. Няма да има проблем да пишеш на Java тъй допустими езици за курса са C, C++ и Java. Мисля че просто я е формулирал като програма, а не само като функция - това е разликата.
In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Милослав Средков -
Днес пак ходих да запазвам зали. Ето я програмата за сега:

Упражнения:
Петък 18:00 в зали 314 и 306
Вторник 18:00 в зала 020 (това е най долу)
Четвъртък 18:00 зала 306

Студент трябва да ходи само на едно от тях (те ще бъдат идентични).

За сега този график ми се вижда добър. Но ще го обсъдим на лекции. Възниква въпросът за коя тема ще се води упражнението в четвъртък.

Във вторник ще се проведе упражнение което ще бъде за тези които не са ходили в петък (т.е. ще бъде същото).
In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Йордан Павлов -
Хайде да отворим някакви под-форумчета за обсъждане на задачите защото изникват въпроси тук-там. За първото домашно: Не е ли некоректно, че интервала е [0..1 000 000] като 0 и 1 не могат да се представят по този начин?
In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Галина Титова -
posledno kakwo se reshi? shte ima li upravneniq dneska .. ili ne .. i ako ne .. tazi sedmica propuskame li ili wtw wtornik wsichki shte trqbwa da se redim pak za 020....

p.s chestit praznik na wsichki :)
In reply to Галина Титова

Re: Упражнения

от Огняна Райнова -
ami dnes e 3ti mart i fakulteta veroqtno e zatvoren... pone vesko sno6ti kaza, 4e nqma da ima uprajneniq dnes, nito vyv vtornik - 6tqlo da ima v 4etvyrtyk, petyk i sledva6tiq vtornik - vse edno i sy6to... koeto ne obqsnqva kak 6te se navaksa s lektsiite, nali v srqda 6te vzemem nqkakyv nov material... moje bi prosto 6te polu4im nqkakvo po-dylgo doma6no, znam li.
In reply to Огняна Райнова

Re: Упражнения

от Милослав Средков -
Правилна ти е информацията. След малко ще напиша какво точно решихме.
Относно изоставането на упражненията - да това е проблем, но ще гледаме да го нагласим някак. Тъй като за първи път правим този курс с упражнения и не може да предвидим много неща. Можеби в следващи издания е добре формата да се промени на 3 + 3.
In reply to Милослав Средков

Re: Упражнения

от Владимир Цанев -

Вчера реших да ида на упражнение, ама нещо не ме огря. Да не би да сте сменили зала за четвъртък или тази седмица няма упражнения. Предполагам е така защото гледам и задачка няма за тази седмица. Ако е така казвайте ги тези работи и тук. Все пак понякога ми се налага да пропускам лекции.

In reply to Владимир Цанев

Re: Упражнения

от Милослав Средков -
Здравей,
Това че не е имало упражнение този четвъртък е инцидентно и не е имало как да се предупреди за това. Извинявам се от името на екипа за пропуска. Хората които е трябвало да бъдат тогава могат да дойдат с една от другите групи (2 те в петък и 1 във вторник). Най добре в петък, тъй като едната петъчна група е доста малка и има място за още доста хора.

Мило