Обявления

Оценките от изпита-задачи по ДС са изнесени в муудъл

Оценките от изпита-задачи по ДС са изнесени в муудъл

by Минко Марков -
Number of replies: 0

Уважаеми колеги,

Оценките от изпита по ДС в неделя са готови и са изнесени в муудъл.

Правилото, че до изпит-теория се допускат само студенти, изкарали поне 20% на задачи, е в сила.  Поне 20% са изкарали 7 студенти от  МГ и 8 студенти от редовния курс.  Останалите са скъсани още на задачи.  С жълто маркирах в таблиците Ф№ на тези, които имат поне 20%.

Към студентите с поне 20%: не се притеснявайте от това, че в момента в най-дясната колона пише "слаб 2".  Формулите в колона J (редовния курс) и колона D (МГ) в момента смятат оценката от теорията като нула.  Това ще се промени след изпита-теория.

Ако някой иска да си види работата на задачи, може да го направи по време или след изпита-теория.  Аз ще взема кашончето с работите ви в Химическия и когато явяващите се на теория започнат да пишат, мога да покажа работите на задачи на тези, които са били скъсани на задачи.  Студентите, явяващи се на теория, може да си видят работите на задачи след приключване на изпита-теория.  Показването ще става един по един и ще искам да ми ги върнете, когато ги разгледате, за да ги пазя известно време в архива.  Ще ви моля при това да спазваме дистанция от 2 метра или нещо такова.

Оценките на задачи са ОКОНЧАТЕЛНИ.  Показването на работите на студентите не е пазарлък за точки, а възможност да си видят грешките.

В заключение, ако някой пита доволен ли съм и смятам ли ситуацията за нормална -- не, естествено, но това е положението.  По някаква причина дистанционното обучение демотивира студентите.  Надявам се да има масови ваксинации и ненормалната обстановка да стане част от миналото и да се върнем към нормално обучение.  Първата и втората  задача бяха лесни, а четвъртата беше решена директно в час на дъската, само че с променливи, а не с конкретни числа.  Само тези три задачи дават 50 точки -- напълно достатъчно за прескачане на 20%-вата бариера и за добро позициониране преди теорията.  На скъсаните желая успех на следващото явяване.

Поздрави,

ММ