Новинарски форум

Второ контролно по Функционално програмиране

Второ контролно по Функционално програмиране

от Deleted user -
Number of replies: 30

Здравейте, колеги!

Най-напред искам да ви пожелая весело изкарване на празниците и много здрава и успешна нова година!

Второто контролно по Функционално програмиране ще се проведе на 05.01.2010 г., както следва:

1 поток: Зала А207 ФзФ от 08:00 до 11:00 часа.

2 поток: Зала 210 ХФ от 14:00 до 18:00 часа.

Моля ви да ни уведомите, ако по това време имате някакви занятия или се получава засичане с други контролни, за да можем да реагираме навреме.

In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Deleted user -

От второто контролно са освободени:

44215 Николай Манолов
44281 Георги Евтимов
44289 Юлен Добрев
44298 Руслан Косташки
44305 Никола Йолов
44322 Христо Тенчев

In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от 44351 Мая Гърдева -
Здравейте, да попитам няма ли някаква възможност контролното да е следващата седмица след 5-ти тоест на 12.. нали по принцип трябваше да е именно предпоследната седмица от семестъра ,че така да се учи по време на празниците е доста неприятно пък и е липса на време :S

П.С. Ако все пак няма такава възможност наистина моля да се качат някакви задачи за упражнение.. да знаем какво долу горе ще има..
In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Deleted user -

Здравейте, колеги!

В близките дни ще качим още задачи за упражнение. Междувременно ви съветвам да използвате тези, които вече са качени в Moodle, тъй като контролното ще бъде върху материала, който е взиман по време на упражненията. Освен това, не се концентрирайте само върху материала за собствената си група, тъй като задачите се качват за всички студенти.

In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Ива Андреева -
А може ли за хората, които не са си взели материалите като са си тръгнали по родните места, да качите нещо като конспект за второто контролно - какво точно ще се включва, та поне да знаем какво да търсим из интернт.
In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Alexandrina Kovacheva -
Здравейте,

Дано не е твърде късно да попитам, но който не може да прави контролно на 5-ти може ли да го прави по време на лекция(12.01) или някое упражнение(на мен упражнението пак ми е във вторник 12.01)?

Всичко добро и весело посрещане :о)
In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Deleted user -
Здравейте, колеги!

Вече са качени задачи за упражнение върху дървета, матрици и функции от по-висок ред за работа със списъци:

https://learn.fmi.uni-sofia.bg/mod/resource/view.php?id=8415

(Връзка към тях е публикувана и в разписанието).

Второто контролно покрива следния материал:
  1. Списъци в езика Schemе. Двойки. Представяне на двойки. Примитивни процедури cons, car, cdr. Основни операции за работа със списъци.
  2. Представяне на дървета. Двоично дърво. Приложения.
  3. Процедури от по-висок ред за работа със списъци (accumulate, map, filter). Приложения.
  4. Средства за работа със символи. Символно диференциране на алгебрични изрази.
  5. Моделиране на състояния чрез присвояване. Деструктивни операции set!, set-car! и set-cdr!. Проблеми при присвояването.
  6. Мутиращи списъци. Приложения.
  7. Еквивалентност на обекти: идентичност, операционна еквивалентност, равенство. Поделяне на обекти.
  8. Реализация на динамичните структури стек, опашка и свързан списък.


In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Йордан Атанасов -
И все пак, има ли някаква възможност да се прави контролното на 12 януари или всичко е решено :)
In reply to Йордан Атанасов

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Ива Андреева -
In reply to Йордан Атанасов

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Соня Севова -
Аз също съм за :)
Успешна и весела 2010 на всички :)
In reply to Соня Севова

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Мартин Белперчинов -
Наистина би било добре да е на 12-ти.
In reply to Мартин Белперчинов

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Калин Тютюлков -
И аз съм за и така, като гледам, доста голям процент от хората няма да откажат.
In reply to Калин Тютюлков

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Ваня Гьошева -
In reply to Ваня Гьошева

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Маргита Бояджиева -
Аз също подкрепям идеята, контролното да го правим на 12ти :).
In reply to Маргита Бояджиева

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Борис Русев -
"НЯКОИ" хора са родени на 5-ти Януари, и голяма чат от "ТЕЗИ" хора не искат точно тогава да правят контролно по Функ. Пр. ...

П.С. Не им честите на "ОНЕЗИ" щото няма да черпят
In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Соня Севова -
Очевидно е че сме доста хора, които искаме тази контролна да се проведе на 12-ти. Дано получим някакъв отговор скоро :-\
In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Deleted user -

Здравейте, колеги!

Датите за контролното бяха уточнени по време на занятията на първи и втори поток, в седмицата преди ваканцията - 22 декември. Съобщението за това беше публикувано на следващия ден с молба да кажете ако има някакъв проблем. Това беше преди 10 дни.

Предполагам сами разбирате, че няма как да направим промяна два дни преди контролното, когато вече всичко е организирано, вкл. са запазени зали - нещо което не е никак лесно в края на учебната година.

Желанието за отлагане на изпит по-нататък във времето ми е добре познато, но същевременно трябва да си давате сметка, че в момента в контролното не влизат последните теми от курса, което го прави много по-лесно.

In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Златна Николова -
А как така човек се освобождава от 2ро контролно :? изненада
In reply to Златна Николова

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Deleted user -

Освободените студенти са от втори поток. Това е определено на базата на кратки контролни работи провеждани по време на повечето занятия.

In reply to Deleted user

Re: Второ контролно по Функционално програмиране

от Pavel Kolev -
Решения на зад. за упр. за Второто контролно ...