Форум Въпроси - тук задавайте своите въпроси относно курса

Въпроси по входния тест

Въпроси по входния тест

от Калин Николов -
Number of replies: 30
Задавайте тук вашите въпроси за входния тест
In reply to Калин Николов

Re: Въпроси по входния тест

от Надежда Петрова -
Какъв е максималният брой на участниците в курса?
In reply to Калин Николов

Re: Въпроси по входния тест

от Роналд Христов -
"Тестът не предполага предварителна подготовка. Целта е да се установи кои са студентите, за които курсът ще бъде най-ефикасен." Какво ще рече "най-ефикасен". На тези хора ли ще се обръща повече внимание. То аз си нямам много представа от програмиране точно на андроид, но ми е интересно. И ако резултатите ми на теста не са чак толкова добри, значи ли това че курсът за мен няма да е чак толкова "ефикасен".
In reply to Роналд Христов

Re: Въпроси по входния тест

от Трифон Трифонов -
Входния тест няма да изисква каквито и да е познания по програмиране на Андроид. Въпросите ще проверят знанията ви по основни понятия и идеи, без добро разбиране на които курсът няма да има смисъл за вас. Наясно сме, че поради огромния интерес към курса със сигурност ще отпаднат студенти с не толкова добри, но приемливи резултати. За наше съжаление ограничението се налага, понеже екипът ни няма да има техническа възможност да оцени повече от 60 студента.

Във всеки случай, както Калин беше написал, дори и да не успеете да издържите входния тест, сте добре дошли на лекциите, като можете да се явите на изпит някоя от следващите години.
In reply to Трифон Трифонов

Re: Въпроси по входния тест

от Елеонора Адова -

Ще има ли лекция в сряда преди теста?

In reply to Елеонора Адова

Re: Въпроси по входния тест

от Трифон Трифонов -
Първите две седмици ще бъдат организационни за курса. Първата седмица ще проведем входния тест, а втората ще ви запознаем с курса като цяло, начина на провеждане и изпитване. "Истинските" лекции ще започнат от третата седмица.
In reply to Трифон Трифонов

Re: Въпроси по входния тест

от Елеонора Адова -

Извинете, но не разбрах. Тази сряда в колко часа трябва да се явим - 16.00 или 19.00?

In reply to Елеонора Адова

Re: Въпроси по входния тест

от Трифон Трифонов -
В 19:00 в съответната зала, в зависимост от остатъка при деление на факултетния номер на 4, както следва:

0 - зала 130 на ХФ
1 - зала 210 на ХФ
2 - зала 200 на ФМИ
3 - зала 325 на ФМИ
In reply to Калин Николов

Re: Въпроси по входния тест

от Желязко Атанасов -
А проблем ли ще е ако закъснеем 10-тина минути за входният тест? Работя в Бизнес парка в Младост 4, ще идвам с такси но не знам какви задръствания има.
In reply to Желязко Атанасов

Re: Въпроси по входния тест

от Трифон Трифонов -
Тестът започва след като всички студенти се настанят по местата. Очакваме разпределението да отнеме не повече от 15 мин. Ако някой студент пристигне по-късно и има място, няма да го върнем, но ще трябва да предаде с всички останали, т.е. ще има по-малко време за решаване на теста.
In reply to Калин Николов

Re: Въпроси по входния тест

от Благовест Тасков -
=> няма нужда от предварителна подготовка, за да знаеш Джава :)
In reply to Благовест Тасков

Re: Въпроси по входния тест

от Йордан Атанасов -
И аз се чудя тъй като няма да бъде ефективен, ако се посещава от повече от 60 души, то защо тогава не е ограничен до 60 души и който записал записал ами се налага тестове да се правят ?
In reply to Йордан Атанасов

Re: Въпроси по входния тест

от Радослав Георгиев -
Така се дава шанс да се отсеят хората, които наистина ще имат полза от курса.
In reply to Радослав Георгиев

Re: Въпроси по входния тест

от Благовест Тасков -
Това не е съвсем така.
В университета има изградена схема за това как се записват изборни, кои хора какви изборни могат да изписват и т.н. Изискванията до колкото ми е известно в момента са само по специалност и курс. Тази схема категорично отрича всякакво заклеймяване по успех :).
Ако се приеме политика, успеха например да играе роля, хубаво. Но тогава ако искате и групите на първокурсниците да се правят в зависимост от успеха? Пробвано е на няколко места, не съм чул добри отзиви от това.

Аз лично съм окей с това да има входен тест. Просто "наистина ще имат полза" ми звучи пошло. Другите ще има полза не на наистина... не бих заложил кило кръв на това ;)
In reply to Благовест Тасков

Re: Въпроси по входния тест

от Елена Арабаджийска -
На мен системата с тестове ми харесва в пъти повече от системата "Кой предвари, той завари". Пак има малко късмет, ама не толкова. И за щастие, не е по-успех, защото хич нямаше да е справедливо спрямо някои специалности.
Е наистина никъде не се споменава, че ще ни трябва Java за теста, но пък определено ще ни трябва за самия курс.
In reply to Елена Арабаджийска

Re: Въпроси по входния тест

от Кирил Кирилов -
http://en.wikipedia.org/wiki/Android_(operating_system)

"The Android operating system software stack consists of Java applications running on a Java based object oriented application framework on top of Java core libraries running on a Dalvik virtual machine featuring JIT compilation."

Еми който е прочел поне малко за Android, би трябвало да име представа, че ще се използва главно Java!
In reply to Йордан Атанасов

Re: Въпроси по входния тест

от Калин Николов -
Тъй като не ни удовлетворява критерия "бързо цъкане в СУСИ".

Поздрави
In reply to Калин Николов

Re: Въпроси по входния тест

от Елена Иванова -
Koга горе-долу се очаква да имаме резултати? За да можем евентуално да се преориентираме към други курсове, ако се налага.
In reply to Елена Иванова

Re: Въпроси по входния тест

от Кирил Кирилов -
Проверени са. Само остава да видим кои хора ще допуснем. Най-късно до утре следобяд ще сме готови.
In reply to Благовест Тасков

Re: Въпроси по входния тест

от Ангел Лазаров -
In reply to Ангел Лазаров

Re: Въпроси по входния тест

от Николай Манолов -
Ей, аман от тая джава.

След като вчера имаше гласно недоволство за въпросите за джава, днес пак гледах задълбочено теста и намерих тамън два чисто джава въпроса - synthetic и вложени/вътрешни класове. Обзалагам се, че разликата "вътре" и "вън" от курса и средното на резултатите въобще няма да се формират от точно тия два въпроса.

Дали сравняването на float стойности е нещо основно според теб?
А "прототипът на кой метод се изпълнява при йерархия с два класа" как е?

Поздрави
In reply to Николай Манолов

Re: Въпроси по входния тест

от Желязко Атанасов -
Както някой беше казал - основно за Андроид се пише на джава (е, има и разработки за PHP и други езици но това е друга тема) и е нормално повечето въпроси да са за джава.
Може би много хора не бяха запознати с този факт, или са очаквали по-общи въпроси и затова се получи това масово недоволство снощи. Но все пак всеки може да идва на лекциите и да гледа материалите от курса и да се научи, а все пак това е по-важно от 3.5 кредита.

//Offtopic:
Във фирмата, в която работите за Андроид ли пишете? А може ли да кажете някое ваше Андроид приложение?
Също исках да питам дали при лекцията за NDK ще се използва официалното NDK или някое друго?

Мерси много и дано да съм сред класиралите се :)
In reply to Николай Манолов

Re: Въпроси по входния тест

от Ангел Лазаров -
Само 2 въпроса? А "Кое е запазена дума в Java"? "Кое от следните не е вярно за Java"? Ами x = x++; "принтирай x"?( последното има един ефект на C++, друг на Java ).

Поздрави
In reply to Ангел Лазаров

Re: Въпроси по входния тест

от Ивайло Сачански -

Здравейте,

малко е офтопик, но не исках да отварям специална тема.
1) Ще има ли друг курс в moodle za android или остава този за през семестъра?
2) Трябва ли официално да се потвърди някъде, записването в курса или просто на края на кампанията, който още го е записал в суси и е в топ 60 остава?

Поздрави

In reply to Ивайло Сачански

Re: Въпроси по входния тест

от Николай Манолов -
Здравейте!


1) Ще има ли друг курс в moodle za android или остава този за през семестъра?
- Да, ще има друг официален мудъл курс.

2) Трябва ли официално да се потвърди някъде, записването в курса или просто на края на кампанията, който още го е записал в суси и е в топ 60 остава?
- който още го е записал в суси и е в топ 60 остава

Поздрави

In reply to Калин Николов

Re: Въпроси по входния тест

от Венета Йосифова -
Извинявам се за глупавия въпрос, но все още не мога да разбера какво се разбира под счупен въпрос (липсва самият въпрос, липват отговори в него ли), защо има отделна колона за тези точки, как се присъждат те и защо не са равнопоставени в крайния резултат?

Благодаря
In reply to Венета Йосифова

Re: Въпроси по входния тест

от Николай Манолов -
Здравей,

"Счупени" са въпросите, части от които липсваха на някои копия на тестовете. Някои хора са имали възможността да отговарят на тях, а други - не. Заради това те са броени отделно. Направихме две класирания - с тях и без тях. Резултатите от тези класирания бяха обединени.

Поздрави