Новинарски форум

Ползване на други източници при решаване на домашните

Ползване на други източници при решаване на домашните

от Anton Dimitrov -
Number of replies: 3
Здравейте,

За задачата странно сортиране имаше няколко еднакви реализации на qsort и се зачудих защо така. Оказа се че хората са ползвали код от лекциите на доцент Огнянов, при който сте имали. Ще ви помоля като ползвате чужд код от интернет или от лекции или нещо друго да слагате коментар, че е от там да знаем.

P.S. Не ви поощрявам да ползвате код от външни източници де, най-добре сами. :)

Тони
In reply to Anton Dimitrov

Re: Ползване на други източници при решаване на домашните

от Тодор Цонков -
Имам въпрос относно геосорт.
Извинявам се, ако това писмо е спам, но ще може ли да погледнете тестовете на задачата геосорт, понеже имам известни подозрения, че има грешка в тестовете. 
In reply to Тодор Цонков

Re: Ползване на други източници при решаване на домашните

от Тодор Цонков -
Имам подозрения, че в тестовете има отрицателни числа за броя на бурканите. Следния код:
#include<cstdio>
#include <iostream>
#include <vector>
#include <algorithm>
using namespace std;

int main()
{
    int n;
    while( true )
    {
        cin >> n;
        if ( n < 0 )
            break;
    }
    return 0;
}
дава WA, което ме навежда на мисълта, че има отрицателни числа, все пак това е само предположение. Друг вариант е да не се събира в инт някое от числата, обаче това е по-малко вероятно.           
In reply to Тодор Цонков

Re: Ползване на други източници при решаване на домашните

от Anton Dimitrov -
Не е това проблема. Като гледам нещо при качването на състезанието в сподж0 и са се копирали тестовете от другата задача за тази, и още някакви други неща се бяха омазали по незнайни причини. Сега ги пооправих и пуснах да се тестват наново всички решения и гледам, че до момента вече има няколко верни.

Доста неприятно като става така, ще пробвам да разбера защо се е получила тази каша...