Новинарски форум

Плагиатство в първо домашно

Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -
Number of replies: 16

Колеги,

С голямо съжаление и разочарование трябва да ви съобщя, че открихме над 120 случая на плагиатство в решенията на първото домашно, засягащи общо 140 студента от всички специалности, или близо 30% от всички студенти предали това домашно.

Както съм ви казвал няколко пъти на лекции, а и както пише в началото на всяка тема за домашно, с другите лектори сме решили да бъдем безкомпромисни при установено плагиатство. Всички домашни работи, за които е установено плагиатство, ще бъдат анулирани. Засегнатите студенти ще получат съобщение в Moodle, в което е посочено на коя задача и между кои студенти е установено плагиатство. Освен това, всички студенти с анулирана работа за домашно автоматично губят правото да предадат проект.

От специалност Компютърни науки, 1 поток, и спец. Софтуерно инженерство, 4, 5 и 6 групи, решения на първо домашно са предали общо 170 студенти. Работите на 47 от тях ще бъдат анулирани заради плагиатство. От всички засечени случаи на плагиатство във всички специалности, в близо половината са замесени студенти, на които аз водя лекции. Излишно е да обяснявам колко дълбоко съм разочарован от този факт.

С другите лектори обсъждаме вариант да допуснем някои от анулираните работи до защитата на домашни. Така тези от вас, които смятат, че са обвинени несправедливо, ще имат възможност на защитите да представят случая си пред лектора (в случая аз) и ако успеете да ни убедите, че сме допуснали грешка, ще ви възстановим точките от домашните работи.

Системата за автоматично проверяване за плагиатство ще бъде пусната и върху работите ви от второто и третото домашно. Второ провинение за плагиатство ще води до автоматична слаба оценка за изпита по УП през редовната сесия.

Надявам се, че е станало достатъчно ясно, че проявяваме сериозна нетърпимост към нечестни практики за получаване на оценки. Такива практики накърняват репутацията на университета, и в частност вашата като студенти и нашата като преподаватели. Искрено се надявам тези от вас, които са направили грешка¸ да я осъзнаят и да не позволят да се повтори.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Калоян Мънев -

В случай, че някой загуби правото си да предаде проект, възможно ли е друг да получи тази възможност?

In reply to Калоян Мънев

Re: Плагиатство в първо домашно

by Боян Киров -

Идеята е право на проект да имат тези, които са показали, че се справят добре с текущия материал.

Та, по-скоро отговора е "не".

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Йоана Мутазова -
Ако тези при които е установено плагиатство ще имат право да си защитят работата защо това не стане по-рано от защитата на домашните, за да могат и несправедливо обвинените да получат проект?
In reply to Йоана Мутазова

Re: Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -

Здравей, Йоана,

За съжаление няма да можем да организираме предварителна защита на домашните. Ще направя проверка за твоя случай и ще ти пиша лично.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Елица Ангелова -
Искам да Ви помоля да бъде преразгледан и моя случай, тъй като смятам, че съм несправедливо обвинена в плагиатство в първото домашно. Ще Ви бъда благодарна, ако ми обърнете внимание и случая се разясни.
In reply to Елица Ангелова

Re: Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -

Здравей, Елица,

Ще разгледам работата ти и ще ти пиша лично.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Десислава Сотирова -

Бих искала да помоля да преразгледате и моето, надявам се че няма да е проблем,защото мисля,че е станала грешка.

In reply to Десислава Сотирова

Re: Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -

Здравей, Десислава,

На теб също ще пиша лично съобщение.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Йоана Мутазова -

Благодаря за преразглеждането,но домашното ми все още не е оценено.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Анджела Велинова -

Здравейте, моля да преразгледате моя случай, тъй като смятам, че съм обвинена несправедливо в плагиатство.

In reply to Анджела Велинова

Re: Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -

Здравей, Анджела,

Ще разгледам случая ти и ще ти пиша лично съобщение.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Николай Найденов -
Привет, ако може преразгледайте и моя случай :)
In reply to Николай Найденов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -

Здравей, Николай,

Ще разгледам случая ти и ще ти пиша лично.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Плагиатство в първо домашно

by Деян Петров -

Здравейте, моля преразгледайте и моя случай. Благодаря.


In reply to Деян Петров

Re: Плагиатство в първо домашно

by Трифон Трифонов -

Здравей, Деян,

Ще разгледам случая ти и ще ти пиша лично.