Новинарски форум

График за защитите

Re: График за защитите

от Христо Иванов -
Number of replies: 0

Напълно подкрепям горното мнение. Самият аз не знаех за правилото с минимум 50% от домашното за допускане до изпит до началото на 3тото домашно (което правило според мен е излишно, тъй като така или иначе ще покажем какво знаем и можем на изпита). Причината да отсъствам е, че имам нужните знания по материала и следователно не съм посещавал повечето лекции. Това обаче хич не ми попречи да имам 50/60 точки на контролното, но това изобщо не се взе под внимание, когато разясних на лекторите и асистентите какъв е проблема. А септември месец като се явя на един единствен изпит, тогава домашните вече няма да имат значение. Каква е логиката? Не съм допуснат до изпит сега заради 8 точки по-малко на домашното, но септември ще се явя на идентичен изпит без нуждата да правя нещо допълнително. Изключително съм разочарован от липсата на организация и (като че ли умишлен) саботаж на работата на много хора. Като например анулирането на работи седмица след получени точки, лошата система за разкриване на плагиятство и липсата на разбиране и нагласа за поощряване на знанията независимо дали са проявени през компютъра или на място.