Обявления

Резултати от второ домашно

Резултати от второ домашно

от Марина Краева -
Number of replies: 14

Здравейте,


Резултатите от второто домашно вече са видими в системата за домашните. За разлика от първото домашно, точките в системата няма нужда да се преобразуват - ако например на трета задача имате 2 точки в системата, това са две точки към оценката за това домашно. Напомням, че общият брой точки от второто домашно е 20.

Анулираните работи не са отразени в системата - можете да видите точките от автоматичните тестове на анулираните задачи, но тези точки няма да бъдат признати за крайната ви оценка.

Точките ще бъдат прехвърлени и в мудъл до края на деня, като там ще бъдат отразени и анулираните задачи.


Поздрави,

Марина

In reply to Марина Краева

Re: Резултати от второ домашно

от Трифон Трифонов -

Здравейте,

Резултатите от второто домашно вече са нанесени в Moodle, можете да видите актуалните си точки по всички компоненти до момента в бележника за оценки.

Поздрави,
Т. Трифонов

In reply to Трифон Трифонов

Re: Резултати от второ домашно

от Златина Чолакова -

Здравейте, 


Предала съм задача 3, но отчита - 0 успешни и 0 неуспешни теста. На какво може да се дължи това? Трябва ли да я считам за грешна? 

С уважение, 
Златина Чолакова

In reply to Златина Чолакова

Re: Резултати от второ домашно

от Петър Скорчелиев -

Здравей, Златина,

Тестовете не са тръгнали, тъй като кодът ти не се компилира - написала си функция, която връща стойност, но няма return в края, т.е. е възмножно (на теория) функцията да не знае какво да върне.

Някои среди за програмиране са по-толерантни и позволяват да се напише такава функция и изглежда ти си работила на такава. Тъй като нямаш точки от тестовете, задачата ти трябва да бъде проверена ръчно. Най-добре се свържи с асистента, проверявал домашното ти. В краен случай, пиши пак тук.

Поздрави,

П.Скорчелиев

In reply to Трифон Трифонов

Re: Резултати от второ домашно

от Веселина Атанасова -

Здравейте, 

В системата, където са точките от второто домашно имам точки по задачите, но не са отразени в мудъл. На какво се дължи това? При мен също на задача 4 са отчетени 0 успешни и 0 неуспешни опита. 


In reply to Веселина Атанасова

Re: Резултати от второ домашно

от Трифон Трифонов -

Здравейте,

Благодаря на всички, които сигнализираха, че оценките от второто домашно не бяха отразени в Moodle. Вече би трявало да се виждат, както и да сте получили email за това.

Поздрави,
Т. Трифонов

In reply to Трифон Трифонов

Re: Резултати от второ домашно

от Йордан Петков -

Здравейте!

Бих искал да попитам за задача 2 от моето домашно и по-точно за това защо пише, че има 0 теста. Видях, че на някой/някоя колега/колежка сте написали, че няма return във функцията, но в края на моята има.

С уважение,

Йордан Петков

In reply to Трифон Трифонов

Re: Резултати от второ домашно

от Тодор Георгиев -

Здравейте, бих искал да попитам по каква причина на 5 задача , когато стартирам всички тестове наведнъж ми изписва ,че имам 3 неуспешни,но ако ги пусна един по един всеки  минава успешно.

С уважение,
Тодор Георгиев


In reply to Тодор Георгиев

Re: Резултати от второ домашно

от Марина Краева -

Здравей, Тодор,

Проблемът идва от ползването на strncpy. Поведението на тази функция е следното (взето например от тук):

No null-character is implicitly appended at the end of destination if source is longer than num. Thus, in this case, destination shall not be considered a null terminated C string (reading it as such would overflow).


Това значи, че на всяка дума от масива ти `words` ѝ липсва завършващата нула и навсякъде, където ползваш `strcmp` по-надолу, всъщност има шанс да достъпиш непозволена памет - т.е. получава се недефинирано поведение.

От там нататък нямаш гаранции в кои случаи и дали изобщо за някакъв вход програмата ще работи правилно. Това, което наблюдаваш, може да се обясни например така: когато пускаш кода само върху един пример, "изкарваш късмет" и в words си има нули, които те спасяват. Когато обаче минат няколко поредни теста, се преизползва същото място в паметта, там вече няма нули и `strcmp` решава, че низовете не са равни.


Поздрави,

Марина


In reply to Марина Краева

Re: Резултати от второ домашно

от Константин Философов -

Здравейте, 

При мен пише че анулирането е отменено, но точки нямам в мудл.

С уважение Константин.

In reply to Константин Философов

Re: Резултати от второ домашно

от Самуела Ненова -

Здравейте, бих искала да попитам, защо на 4 задача имам 2 вместо 3 точки? След като я написах в Visual Studio я проверих с всички тестове, които бяхте споделили и никъде не ми излезе грешка.

С уважение,
Самуела Ненова

In reply to Самуела Ненова

Re: Резултати от второ домашно

от Марина Краева -

Здравей,

Примерните тестове са добър ориентир дали решението ти се компилира и работи правилно в основните случаи, но не са изчерпателни. Домашното се оценява върху по-голям набор от тестове, които покриват повече примери. Тези тестове също бяха публикувани, след като изтече срока за предаване на домашни в същото хранилище, където са и примерните тестове (за задача 4 тук).

В системата с домашните под решението си можеш да намериш лога от изпълнението на тестовете и да видиш кои точно не са минали.

В твоя случай изглежда изобщо не проверяваш за думи, срещащи се в колона на матрицата, а само по редове.


Поздрави,

Марина