Новинарски форум

Резултати от контролните до сега

Резултати от контролните до сега

by Орлин Тенчев -
Number of replies: 60
Бележка Здрасти, вече се намерихме. Аз не съм спрял да имам имейл, впрочем :)
Разбирам, че вероятно таблицата ти е отнела много време, но ще я изтрия.

Причините за това са две.
1) има някакви грешни резултати в нея, които не ми се занимава да търся и оправям.
И 2) по време на контролните казах на колегите как ще се оценяват задачите - по-коректно би било наистина да ги оценяваме по тези критерии :)

Михаил
Край на бележката
Здравейте,

Прикачам една голяма таблица, в която се опитах да събера резултатите на всички от трите състезания. Не беше лесно, защото на някои места някои хора са се регистрирали само с по едно име или пък с някакви съкращения и някои резултати не можах да съпоставя на конкретно име..

Затова - погледнете таблицата и нека всеки, който намери несъответствие между решеното от него и написаното в нея, да си каже.

По-късно ще пратя и таблицата с колонка за оценки, но трябва да си поиграя още малко с формулите на ексела. В крайна сметка, винаги таблицата се оказва една и съща, като ако оценката зависи от едно контролно, контролното е общо 200 точки, а ако зависи от две, всяко е по 100:
170т. за 6
150т. за 5,5
130т. за 5
110т. за 4,5
90т. за 4
70т. за 3,5
50т. за 3

Правилото на Мишо - 4 задачи на последното контролно са за 6 - ще бъде спазено. Утре (днес, но след като спя) ще стане ясно и как последното контролно би могло да ви повлияе на оценките, ако сегашните не ви харесат.

Забележка:
Тази таблица е без да се вземат предвид преписалите, домашните по време на семестъра и т.н. Не се колебайте да си поискате плюсче към оценката, ако така не ви харесва и се надявайте да не ви контрираме с някое минусче :-)

(Edited by Михаил Минков - original submission понеделник, 21 юни 2010, 11:32 )

(Edited by Михаил Минков - original submission четвъртък, 24 юни 2010, 10:51 )

(Edited by Михаил Минков - original submission четвъртък, 24 юни 2010, 10:52 )

(Edited by Михаил Минков - original submission четвъртък, 24 юни 2010, 10:53 )

In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Стоян Димитров -
Здрасти, объркал си ми последните 2 състезания (с адаша явно) Първото е ок, на второто съм решил една задача (пише 2), а на третото съм решил 3(има 1)

(Стоян Димитров 80293)
In reply to Стоян Димитров

Re: Резултати от контролните до сега

by Борис Райчев -

Гледам, че името ми е с червено. Аз се пиша в системата boris(816). Мисля че в регистрацията съм си писал и факултетния номер, но реших да кажа да не стават обърквания.

Борис Райчев 80333.

In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Димитър Стефанов -
Искам да попитам, защо нямам никакви точки на първото контролно. По мой спомени имах 180.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Димитър Лазаров -
А от първото контролно как се преизчисляват точките (на него съм получил 370 т.)
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Надя Станева -
Здравейте,

Аз имам един въпрос. Кои контролни ще се зачитат (заедно или поотделно ?) за да се получи оценката, която се взима предвид в смятането на оценка за ДАА редовния предмет и по каква скала като сума от проценти. Видях някъде следното: 45% Теоритичното контр + 0,05% оценка на преподавателя + 0,45% Състезание + 0,05% оценка на асистента. Това важи ли? Цялото това оценяване се носи само като слух и искам да знам как стоят нещата наистина?
Това, което най-много искам да разбера вмомента е дали първото състезание може да замести като резултат резулата ми от последното състезание, на което се изнервих и си тръгнах.
Освен това искам да попитам кога точно ще се проведе последното състезание и дали то може да се използва в оценката по ДАА за редовния предмет (имам предвид != практикума) :)

Мерси,
Надя Ст.
In reply to Надя Станева

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Здрасти.
Първото състезание беше по-лесно от последното, затова не може да го замести.
Второто, обаче, може(естествено, там само 3-4 човека имаха всички задачи).

За процентите ще трябва да питаш Минко Марков.

Последното състезание е именно за ДАА "редовния предмет". Кога ще е... чух 01.07 и 06.07. На мен ми се струва че 01.07 ще е по-удобно за всички на които им се ходи на море, май.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Богдана Ракова -
Здрасти,
и аз ще си кажа, че в приложената таблица ми липсва резултата от първото състезание, което макар че беше по-лесно все пак си беше състезание.

Поздрави!
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Адриан Андреев -
Въпреки че още не се знае кое контролно ще се взима предвид и с каква тежест... искам да отбележа, че на първо контролно имах 455 точки, а сега ми пишете 350 :| .... И на първа задача имах на всичките ОК!
Така че ако може да се провери все пак...

Адриан Андреев - 80329

Ако може и един линк към системата...
In reply to Адриан Андреев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Честно казано, твърде късно е за да проверявам какво се е объркало когато Орлин е качвал резултатите в таблица.

Сигурно много е бързал :)

То и аз щях да си лягам, ама ми се стори че вече малко прекалено ни домързя с това оценяване, затова ще го кача сега(в отговор на съобщението на Орлин, нека по-лесно да се намира).

Пуснал съм инстанция на maycamp arena на:
http://judge.openfmi.net:9180/
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Ето ги (истинските)резултати от първото контролно:

Мен лично ме мързи да ги проверявам на ръка, затова съм ги проверявал с програмка.
Вярвам че липсата на екселско форматиране ще е компенсирана от това, че резултатите са верни


Форматът на данните е (много силно се надявам) очевиден. Ако някой иска да ги използва за нещо - това е валиден код на Ruby.

Относно резултатите.
То вярно не беше много трудно контролното, ама чак пък всички да имат шестици...?

Опитвам се да кажа, че 6 на това контролно имат 15-те човека с 490 точки или повече.
(т.е. тези, които са решили всички задачи и имат примерно *един* тест, на който отговорът е -1, а те са писали 2 147 483 647)

5 имат 15-те човека с [450:489] точки

4 имат 12-те с [350:450]

3 имат 6-те с [250:350]

Останалите имат 2. В крайна сметка имаше не една, а две задачи, които се решават с list.sort()
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Ако някой мисли че е станала грешка с резултатите - качвам скрипта, който е смятал оценките. Ако съм объркал нещо, пишете тук.


На второто контролно(http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/board.pl?contest_id=82) хората с 4 задачи имат 6, хората с 3 имат 5 и т.н.

На третото контролно(http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/board.pl?contest_id=85) хората с 4+ задачи имат 6, с 3 имат 5, с 2 имат 4, а с 1 - нищо нямат.

Освен това, 6 на второто/третото контролно = 6 на всички контролни.



От контролните за практикума се взема средната оценка.
След това се добавят разни бонуси и т.н. екстри.

Основната цел е който си знае нещата да има 6. Ако някой е изкарал по-малко, но му се струва че може повече - да се обади.


Относно преписалите:
Мислих какво да правим със ситуацията и стигнах до следното решение:
На преписалите им се пише 3 за състезанието. Или - по желание - въобще не им се брои контролното и оценката се формира от останалите неща.
Не сме в бизнеса с късането, през септември на никого не му се стои в София.

За последното контролно имайте предвид, че е индивидуално. Както и че структури от данни/алгоритми могат да се ползват "наготово" само ако са вградени в езика(т.е. Map/Set може, DisjointSet/MST не може)
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Надя Станева -
Аз мога много повече от това, което съм показала на състезанията :) ето, обадих се ... предполагам ще има още един шанс - на мистичното последно състезание? :)
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
С какво да отворя файл-а който си прикачил с резултатите от първото контролно? Дори като го отворя като нормален файл с notepad вътре има само едни запис. Другото което е има вероятност да ме няма във файл-а тъй като събмитвах задачи на система,която беше на лаптоп-а на Орлин.

In reply to Атанас Добрев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
С всичко различно от notepad.
Новите редове са в UNIX-формат, не в Windows-формат, затова notepad не ги разпознава(човек би си помислил че за 20 години ще успеят да оправят *това*...).
Умните редактори се справят, Geany(http://geany.org) е умен редактор.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Редакция

На следния адрес можете да гледате последната версия на резултатите:

Там са въведени уважените контестации.

http://spreadsheets1.google.com/ccc?key=tjAYvQDK9BzXkRXom5VyARA&hl=en
Край на редакцията


Качвам една таблица с оценки.

Възможно е да не съм съпоставил правилно на някого Spoj0_id с maycamp_id - ако намерите несъответствия, кажете.

Тук все още не са сложени бонусите от преподаватели.

Как се изчисляват крайните оценки(последните 2 колони):
Хора с 6 на второ / трето контролно имат 6 на всичко.
Преписалите не получават този бонус.

Преписалите имат 3, освен ако не ми се е сторило особено грубо - в такъв случай имат 2.
Ако някой мисли че неправилно съм решил че е преписал - сега е добър момент да си каже.

Оценката за практикума е закръглено доста нагоре средно от оценките от първите две контролни.



Имената с жълто са на хора, за които няма достатъчно информация - не е ясно на кого да бъде писана оценката.
Имената със зелено са хора с голяма разлика между оценките. Което нищо специално не означава, но ако искат 5/6 по ДАА, ще трябва да си го изкарат и на последното контролно.


Имате няколко дена за контестации, ако не ви е удобно да пишете пред всички на форума - пишете *на някои асистент, както и на Минко Марков*.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Цветина Хантова -
Благодаря много за усилията, таблицата е много полезна. Имам само едно въпросче, какво означава, когато името ти е оцветено в зелено ?
Поздрави,
Цветина
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
Липсват резултатите от хората които събмитваха на системата на лаптопа на Орлин на контролно 1.
Искам да подам контестация за Контролно 3(което дефактно е първото за ДАА) не виждам защо имам 3-ка, след като съм решил 4 задачи.(Явно искате да кажете че съм преписал от някой/или някой е преписал от мен) Искам да разбера кой и на коя задача, защото съм сигурен че не съм преписвал от никой и на никой не съм дал да преписва от мен.
In reply to Атанас Добрев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Няма проблем, ако съм получил фалшив позитивен резултат - приеми моите извинения.

Проблемът беше с лесната DP задача - тъй като има едно "очевидно" решение, приемам за възможно да има еднакви сорсове без да има преписване.
Никъде другаде не излиза нищо дори малко близко с твоя работа, така че извинявай.

Момчил почти веднага ме предупреди, че според него не си преписвал. Вече ти е коригиран резултатът, имаш 6, просто чак сега сядам да пиша в Мудъл.

Ти имаше тройка, защото човекът с когото ти излизаха еднакви сорсовете имаше 4 преписани задачи от двете контролни. Изглеждаше очевидно, съжалявам :)
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
Ок мерси много. И все пак ако може да качиш нова табличка ще съм ти благодарен щото нали Минко след това от тук ще ги взема.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Виктор Митев -
Искам и аз да разбера по какви съображения имам 3ка на редовното по ДАА, понеже елемент на преписване не съществува. Също така нямам резултат от първото контролно.
In reply to Виктор Митев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
При теб става въпрос за задачата, която се решава с алгоритъм на Дийкстра:

Твоето решение:
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=32796
Нечие друго решение:
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=33019

Сменени са само имената на променливите от английски на шльокавица.

Тук показвам само два сорса, но всъщност дооооста хора са взели един и същи код. Доколкото разбрах, това е решение, който асистентът ви ви е казал в час. Това обяснява многото повторения, но все пак се очаква на контролно сами да си пишете задачите.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Виктор Митев -
@Михаил, относно контестацията ми

Дните преди контролното с колежката Илиана бяхме решавали задача за домашно на Момчил с алгоритъм на Прим (не е Дийкстра първо на първо). Когато я решавахме за упражнение използвахме приоритетна опашка с подготвен клас Pair. Структурата на входа няма как да е драстично променена. Аз лично виждам разлика в изчисляването на дължините не знам за теб. Идеята ми е, имайки предвид че бяхме решавали заедно преди контролното на 99% същата задача, понеже знаехме, че ще има Прим, е нормално имплементациите ни да съвпадат, според мен. Ако искаш питай Момчил за задачата с Прим която ни бе задал за домашно по практикума.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Елена Иванова -
Защо на контролно2 имам 3? Въпреки че не ми е ясна системата ти за оценяване, все си мисля, че половината задачи не са за 3...
In reply to Елена Иванова

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Защото си взела сорса на 3-та задача от Интернет.
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=31521
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Елена Иванова -
Aха... "сорса на 3-та задача" е интересен начин да се каже, че съм си взела само структурата за DisjointSet... за която между другото намерих функции в С++.... специално потърсих, тъй като ми беше интересно как така само хора дето са писали на Java са си я копирали. Но по този въпрос вече имахме 1 твърде дълъг разговор.

Мисля, че тоя предмет запoчва да излиза извън контрол. Честно казано единственото, което получих от практикума е адски много изгубени нерви и време + бонуса, че вече ми става зле като чуя за алгоритми. Може би все пак сбърках като записах този курс, явно пранка е доста по-смислен, доста по-полезен, доста по-организиран и не се заяждат за глупости... Когато човек записва изборен курс, а още повече практикум, го записва, защото му е интересно, и смятам, че говори доста зле, когато безсмислен изборен курс с тотална липса на организация е със високи, макар и недефинирани изисквания.

Да не говорим, че при създалите се обстоятелства си мисля, че по-хубаво да бях преписала на въпросното 2-ро контролно, вместо да се мъча да мисля. В крайна сметка така и така имам 3, поне можеше да не ме хванете,a и нямаше да се мъча толкова :D

Kакво се случва ако не дойда да ми пишете оценка? Влизам ли в протоколите или ще ми остане невзет? Все пак имаме право на 2 или 3 такива, не съм сигурна колко.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Димитър Лазаров -
Защо на второто контролно имам 3-ка? Доколкото си спомням, на него реших 3 от 4 задачи.
In reply to Димитър Лазаров

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Вие вече на луд ме правите.
Контестации ще бъдат уважани докато те биват разумни.

http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=31898
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=31800

Което е още съвесем съвсем малко.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
Здравей отново съм аз. Този път не по мой проблем тъй като мен тази оценка не ме бърка, а защото все още виждам хора на които им липсват оценките от контролно 1, аз също съм от тези хора. Можеш да видиш в таблицата на Орлин че тези оценки присъстват. Моля да се разберете и оценките да се появят.
In reply to Атанас Добрев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Писах имейл на Орлин.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
Здравей, тъй като наближава контролно 4 и евентуално нанасянето на оценките, исках да те питам дали има някакво развитие отностно липсващите оценки от контролно 1.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Цанка Енчева -
Ето я и моята контестация: таблицата казва, че съм преписала на второто контролно на практикума, а не съм. Също така нямам оценка на първото контролно, а би трябвало да имам.
Поздрави,
Цанка
In reply to Цанка Енчева

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Заради тези 2 сорса:
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=31814
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=31756

Еднакви са, с изключение на малко закоментирани редове, един "public" и печатане на един нов ред вповече.


Готов съм да ти кача оценката, ако успееш да ми обясниш как се е получило това.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Цанка Енчева -
Мога да кажа, че времето ми на събмит е по-ранно, залата на Мтел е доста малка, аз бях на първия ред и към моя компютър си имаше доста добра видимост отзад и отстрани(особено добра като отида до тоалетна например). Тази функция Момчил ни я обясни на упражнение. Аз бях редовна, което той може да потвърди. Така че не виждам защо бих преписала задачата след като знам как се решава и защо бих рискувала да я дам на някого, след като изрично беше казано преди това, че ще се проверява за преписване.
Поздрави,
Цанка
In reply to Цанка Енчева

Re: Резултати от контролните до сега

by Димитър Лазаров -
Да не би и при мен да има някакво подозрение?
In reply to Димитър Лазаров

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
Човека отгоре ти е отговорил не се прави на луд.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Бързана Панайотова -
Не ви знам каква ви е комуникацията на асистентите по ДАА-практикум, но мога да кажа едно: обърквате ни! Ето няколко точки по които няма яснота:
  1. Разграничаване на ДАА-практикум контролни с редовните контролни по ДАА (ДАА-практикум има минали 3 контролни, ДАА-редовен-1 състезание, да припомним, че не всички записаха практикума, понеже доста се забравя този факт).
  2. Единодушно одобрени и изнесени таблици за превръщането на точки в оценки: за ДАА-практикум и за ДАА - редовен предмет отделно(пак има разлика между редовния и избираемия предмет). Проблема със сегашните таблици е именно това... че са две и различни. Ние не можем да знаем, а и не е нужно кой е титуляра тук и кого да слушаме и на кой да се доверяваме. Молим ви обсъдете го и кажете "Събрахме се, обсъдихме и това това това решихме". Не искам да обиждам никой, но ако приема данните на Михаил Минков за таблиците за верни.... може да се окаже, че всъщност е трябвало да приема на Орлин Тенчев таблиците и обратно.
  3. За последното контролно(първо състезание ДАА) всички знаем колко задачи сме решили, не е въпроса с таблицата с броя на решените задачи, въпроса е на колко точки съответства всяка задача, за да може да се върнем на точка 2 и да си смятаме(ние обичаме да смятаме).
  4. Крайна таблица с .:: Име - [фн] - точки от контролни - оценка ::., качена в интернет(примерно docs.google.com където всеки може да си види резултата и на екселския вариант има едно местенце вдясно където може да каже "А, моя резултат е объркан и аз съм Еди-Кой-Си и имам Еди-Каква-Си-Грешка". Не можете да ми кажете, че ще предадете на господин Марков неформатиран списък с оценките и той ще трябва да се рови из няколко списъка(или не списъка) за да състави крайните ни оценки от състезанията за да формира най- най- крайните. И с добре форматисъни списъци грешки стават... представете си сега!
  5. Един въпрос от хората които са записали ДАА-практикум: Имали сме 3 контролни, ако сме били хванати да преписваме на последното контролно получаваме 3 на: а) съответното контролно(3-то подред) и се смята оценката по ДАА-практикум и т.н.; б) ДАА-редовен(оферта си е да препишеш и на последното контролно(четвърто което е фантом), поне ще имаш 3...вместо 2 на редовния предмет); в) all of the above; Или ще си научат от крайните таблици и да не се притесняват...
  6. Най-накрая с датите за 2-ро контролно редовен(4-то контролно ДАА-практикум) в сайта на ФМИ има изнесена дата 01.07 в таблицата със сесията... или ние не се съобразяваме със сметките на ФМИ... Ако може някой, който е наясно какво се случва в този курс да провери, защото за някои хора е важно.
  7. Ще има ли някой от вас на септемврийската сесия да пуска състезания, понеже, ако има, вече има притеснени хора?
Този пост не е с цел да обижда някой! НЕ го приемайте като нападка! Знаем, че сте честолюбиви, но този път става въпрос за нас. Все пак от вас хора ни зависят оценките! Това са въпроси които вълнуват със сигурност няколко човека от потока... И молим ви обсъдете първо един с друг какво ще правите... недейте просто да пускате някакви списъци един въз друг... или поне кажете, че този нов списък(стар списък) е най-валидния от всички... него гледайте!
In reply to Бързана Панайотова

Re: Резултати от контролните до сега

by Елена Иванова -
(nod) Добър синтез на положението..
In reply to Бързана Панайотова

Re: Резултати от контролните до сега

by Господин Бодуров -
Здравейте,
Има кой да пусне системата през Септември , просто проблемът е да се подготвят задачи. Ако има кой да подготви задачи, защото едва ли ще е много коректно да се прави от колеги на хората, които ще ходят на Септември, дори и аз мога да пусна състезанието.
Поздрави,
Господин Бодуров
In reply to Бързана Панайотова

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Няма проблем, не го приемам като нападка.
Вярно нещо не успяхме да се съгласуваме в последната седмица. Причината за това е че и асистентите имат сесия/ходят на работа.

Писането в списък с "точка 1", "точка 2" е лееко неуважение към читателя. Все едно пишеш за робот. Но да, насъбраха се известен брой неща.

Ще отговоря на каквото мога:

1) ДАА-практикум бяха първо и второ контролно. Забележи, че смесването на ДАА-практикум и ДАА-предмет са само за твой бонус. Т.е. можеш да вземеш 6 по двете едновременно, но не и 2.

2) Говорил съм с Минко - каквито резултати съм качил аз - такива. Плюс разни бонуси, естествено.

3) За последното контролно задачите не се броят частично. Т.е. имаш или 6, или 5 и т.н. Задачите са с еднаква стойност(т.е. да, по-добре е първо да решите лесните). Щеше да има бонус за хората решили най-трудната задача, но се оказва че бонусът няма на кого да бъде даден :)

4) Това е по-гадно вече. Гадно е защото другото може да се направи автоматично, а за това аз трябва да седна и няколко часа да сравнявам ID-та от едното място с ID-та от другото. Не казвам че е ваша вината, просто че програмистите не обичат да работят :)

5) Ако 3 те устройва - имаш го. Както казах, не сме в бизнеса с късането и добре ми е ясно, че на някои хора и 3 години да им се преподава алгоритми пак нищо няма да научат. Неприятно ми е, но основно те губят от ситуацията.

6) Второ контролно ще има на 01.07.

7) Чакай, има притеснени хора ако *ще има* някои от нас? Може би трябва да отидеш в някой друг университет за една седмица :) Вярваш или не, на много места "алгоритмите" включват "сортиране" на "листче" :)
Да, да ще има. Системата така и така се пуска дистанционно, проблемът е с квесторите, но все ще се намерят.
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Бързана Панайотова -
Благодарим за бързия отговор!
(Подозирам, че няма как да не отовориш на Бързана ...бързо... чисто неуважение си е...)
Доста неща се поизясниха. Да уточня аз не съм записала практикума и оценките там не ме вълнуват, но други хора ги вълнуваха и решихме да съберем в едно съобщение въпросите си. :)
// Щом ще си говорим на ти, вярваш или не, и аз съм писала сортировки на листче... и то даже без да ходя в друг университет за една седмица :) Вярно, че не е приятно... но пък не може всичко да е. :)
Благодарим за останалите отговори по точки, изключително ни хареса, че си уважил всички наши въпроси.
С уважение,
Бързана

In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Орлин Тенчев -
Бележка Здрасти, вече се намерихме. Аз не съм спрял да имам имейл, впрочем :)
Разбирам, че вероятно таблицата ти е отнела много време, но ще я изтрия.

Причините за това са две.
1) има някакви грешни резултати в нея, които не ми се занимава да търся и оправям.
И 2) по време на контролните казах на колегите как ще се оценяват задачите - по-коректно би било наистина да ги оценяваме по тези критерии :)

Михаил
Край на бележката

Здравейте!

Прикачам моята таблица - довършена и с оценки по моята формула :-) Накратко - първото и второто състезание съм ги броил за по 100 точки и им взимам сбора като вариант 1. Задачите от първото трябва да имат поне 5 теста с ок, за да се броят за половин задача и всички тестове, за да се броят за цяла. Третото състезание е за 200 точки и го взимам като вариант 2. Крайните точки са по-доброто от вариант 1 и вариант 2. Състезанието на July morning ще бъде вариант 3 и ще взимам максимума от трите варианта.

Очевидно, с Мишо не си говорим изненада Затова, ще дам моите пояснения по точките и после пояснения по принцип:

1) Доколкото схващам разбирането на Минко, от всичките състезания трябва да получите оценка по практикум и тя ще влезе в неговата формула за оценката по ДАА. В този смисъл - няма разделение на контролните и кое е за практикума и кое за ДАА, а всички са и за двата предмета.
2) Минко пише оценките ви и от него зависи всичко. Той, като цяло, се съгласява с нашето мнение. Мишо му се е обадил и е приел неговото оценяване. Ако аз му се обадя след малко, ще приеме и моето :-) Минко разчита, че ние ще се разберем помежду си и като един говори с него, това е от името на всички ни. В крайна сметка - някои от вас са питали мен, някои Мишо, а някои Момчил или Мартин и според мен от всичко, което сме ви наприказвали, трябва да се вземе най-изгодното за вас. С други думи - според мен дори да има разминавания в оценките обявени от единия или другия, накрая ще вземем по-високата.
3) Моята формула е почти като тази на Мишо, а и с доц. Манев си говорихме оценяването да е както Мишо казва: Х решени задачи дават оценка Х+2.
4) Оценките съм ги оцветил в зелено - дано Минко се ориентира :-)
5) Факултетът си има правила за преписването. Ако правилно си спомням - хванатият да преписва прекъсва за една година. Останалото са някакви пазарлъци на дребно.
6) Щом има зали - има и състезание :-)
7) Нека да свърши тази сесия, пък тогава ще мислим за септември.

Ето малко и без точки:
Сигурно още след края на първата сесия във ФМИ сте започнали да имате някакво странно чувство, а след втория семестър и втората сесия ви е станало вече по-ясно, че повечето предмети във ФМИ са някаква пародия на образователен процес и адекватна оценка на наученото. Нашият мил факултет се състои от много на брой математици и малко на брой информатици, а приема сигурно в пъти повече студенти по информатичните специалности, за да има повече пари. Парите сигурно трябват, за да се плаща на математиците - не знам. Резултатът е, че се правят планове и програми, които включват само имена на предмети, защото това съответства на имена на преподаватели, а от там на брой часове и заплати. Никой не се интересува от нуждите на студентите или, за да съм по-точен, интересуват се, но само ако не нарушават интересите на преподавателите. Всъщност, това едва ли е само във ФМИ - просто университетът е на повече от 120 години, а традициите понякога пречат.

Та, резултатът е, че на ниво специалност няма никаква стратегия какво трябва да знаете и можете накрая. Съответно, няма яснота какво трябва да знаете и можете след взимането на даден курс. Като не се знае какво трябва да знаете и можете, няма как да се оцени адекватно дали сте го постигнали и до каква степен. Цялата тая работа с оценките е супер измислена, защото повечето от вас не знаят колко ще изкарат на изпит, въпреки че знаят колко и какво са учили.

Ето го и курсът по ДАА. Той е предложен от доц. Манев и съществува заради доц. Манев. Този курс не е заради стратегическите цели на факултета, а заради визията на един човек. И когато този човек не се занимава вече с този курс, тогава и курсът остава малко безгръбначен.. Ако имаше общи за факултета правила, общи програми и общи изисквания, всичко щеше да е ясно независимо кой взема курса и го води. Докато успехът на ДАА (разбира се, не само ДАА) зависи пряко от ентусиазма на студенти по-горен курс, нищо не сигурно.

И ето го мястото на вас - обикновените студентчета от ФМИ. Вие виждате, че няма никакви правила, на които да разчитате и можете да се въпротивите. Може в началото на първата лекция по всеки предмет да поискате ясни и точни правила за това какво представлява курса, какви знания и умения цели да натрупате, как ще стане това, за какво са ви в живота и как ще бъдете оценени накрая. Ако преподавателят не може да ви даде адекватен и разбираем отговор, можете просто да си излезете и да се занимавате с нещо друго през тези 3 часа. Обаче, вие вместо да изисквате в началото, започвате да се пазарите в края - и то не за знания, а за оценки! Преподавателите, естествено, накрая ви пишат някакви оценки, всички са доволни, че са се отървали и всичко си е по старо му. Уж се оплаквате, че нищо не се знае, ама вече сте си преполовили почти бакалавърската степен и още не сте се сетили В НАЧАЛОТО на семестъра да си кажете изискванията. Със сигурност не трябва да ви е страх да си изразите мнението, защото от преподавателите зависят вашите оценки, а от вас зависят техните заплати или дори работата им.

На прочелите до тук - честито :)

(Edited by Михаил Минков - original submission сряда, 23 юни 2010, 02:30 )

(Edited by Михаил Минков - original submission четвъртък, 24 юни 2010, 10:57 )

In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Борис Райчев -

Мишо е качил друга таблица с различни оценки! Коя от двете да гледаме?

https://learn.fmi.uni-sofia.bg/file.php/223/moddata/forum/561/13397/DAA_results.xls

In reply to Борис Райчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Орлин Тенчев -
Ами сега!

Като гледам според таблицата на Мишо си решил 3 задачи на последното контролно, което е за оценка 5 според неговото оценяване, пък там пише оценка 4. Ти да не си от преписалите?

Аз предлагам да ползваш моята таблица, понеже според нея имаш повече (това е ако не си преписал). Все пак, обаче, всичко зависи от Минко :-)
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Борис Райчев -
Бе знам ли от кои съм според критериите на Мишо!
In reply to Борис Райчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Ако става въпрос за потребител 816 - името ти излиза на доста места. Възможно е да са все съвпадения, ама ги има и в двете контролни.
Ако искаш, пиши едно лично съобщение, за да ги видим.

Ако не си потребител 816 - именно затова името ти е в жълто, защото не беше ясно дали това си ти :)
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Борис Райчев -

Аз съм 816. Интересно ми е наистина къде са съвпаденията. Аз смятам да се явя и на последното контролно. Може тогава да ми покажеш.

In reply to Борис Райчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Бони Бонев -
Добър ден,
Пиша Ви защото очевидно е станало някакво объркване относно моя акаунт за контролното по ДАА. Според таблицата която сте пратили номерът ми в системата е 876, но резултатът от контролното ми е 2 въпреки, че в предната (не знам точно коя под ред) всичко си беше точно. Решил съм 4 задачи, което според казаното по време на контролното е 6 като оценка. Моля да проверите резултатите. Благодаря предварително.
In reply to Бони Бонев

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Броил съм те като преписал заради тези 2 задачи:

http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=32661
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=32576

http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=32759
http://judge.openfmi.net:9080/spoj0/status.pl?run_id=32818

А колкото до двойката - това беше защото преписалият е решил да се прави на много хитър като разменя имената и местата в сорса на разни функции(пр на едното е (main / findApples / value), а на другото е (count / search / main) - но иначе са еднакви).
Ама сега като гледам - вече не ме дразни толкова - имаш 3-ка.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Елена Иванова -
Нещо не ми се връзват моите точки: 1во контролно 92%, 2ро 50%, точки: 120??

Второто контролно може ли да се замени с това на 1ви?
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Атанас Добрев -
Едно малко въпросче: Казваш че контролно 1 е 100 точки и контролно 2 е 100 точки и общо стават 200 и определят оценката. Аз виждам че имам 100 на първото и 60 от 100 на второто за решени 3 задачи. Та 3 решени задачи но от 4, което не трябва ли да рече че на задача се пада по 25 точки в контролно 2, което ще рече че за 3 задачи според мен трябва да имам 75 точки и общо за двете контролни 175. Което променя оценката ми с 0.5 стотни.
In reply to Атанас Добрев

Re: Резултати от контролните до сега

by Орлин Тенчев -
Има резон :-)

Ето я таблицата ми - променил съм задачите да дават по 25 точки от второто контролно и съм сложил 10 токи бонус към третото, за да въде 4 задачи за 6, 3 задачи за 5 и т.н. най-важното 1 задача за 3.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Костадин Маринов -
Мисля че има грешка в моите резултати - на 1-во контролно съм решил цялата 1-ва а там пише че имам wa което би следвало да доведе до по-хубава оценка - 6. Другото което съм предавал домашни на асистента на 4-та група.

ПС: четейки по-долу видях новата таблица която по ме устройва. само дето вече от толкова таблици (поне 4 досега а нищо чудно и още да се появат) не разбрах коя е действителната. може ли наистина да се направи една таблица някъде в нета дето динамично да се ъпдейтва а да не се правят нови таблици секи път и от един момент нататък да кажете това е оценяването който има претенции там да ги отправя, защото до сега аз имам 3 различни оценки в 3-те таблици.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Александър Соклев -
Толкова много мнения, толкова много таблици, толкова много промени. Аз в крайна сметка не разбрах какво се случи. Как мога да разбера крайната си оценка? Коя таблица да гледам? Оценките в таблиците отрязяват ли ефекта на оценките от теоретичното контролно? Контролното на 01.07 доколкото разбирам е поправка на контролното от 14.05. Това значи, че финалните оценки (тези, които ще бъдят нанесени в книжките) трябва да са известни вече. Моля ви, изкарайте една таблица с финалните оценки, за да могат хората да преценят да се явяват ли на последното контролно или не.
In reply to Орлин Тенчев

Re: Резултати от контролните до сега

by Мирослав Панков -
Здравейте,
Предварително искам да се извиня на колегите за спама на пощите им, но след като няколко дни не ми се отговаря на личния мейл реших да пиша тук.
Да изясня ситуацията - не съм записал практикум, не съм се явявал на първо, нито на второ контролно. Явих се на задължителният си изпит по ДАА и реших 4 задачи.
Обръщам се към Михаил Минков. Защо името ми в таблицата е зелено и как мога да имам оценка 2 на второ контролно след като не съм се явявал на него ? Няколко дни преди изпита ми по ДАА реших да пробвам 1-2 задачи от второто контролно като упражнение и не ми даде ОК на нито една. Предполагам затова съм в таблицата. Но според вас не трябва ли да се разграничават offline от online резултатите ?! Надявам се сега осъзнавате колко абсурдно е да имам 2 на това контролно...
In reply to Мирослав Панков

Re: Резултати от контролните до сега

by Михаил Минков -
Здрасти, offline резултатите се разграничават.
Написал съм ти 2 в таблицата, защото не си се явил на контролното.
След това съм минал по редовете и съм оцветил името ти в зелено, защото е имало голяма разлика между оценките.

Вече не е оцветено. Спокойно, признава ти се оценката от третото контролно както за ДАА, така и за практикум(който не си записал).

Хората в зелено не са подозрителни по някакъв начин, просто имат голяма амплитуда в оценките.
Т.е. такива, на които не е ясно колко да им бъде крайната оценката :)


Бих го оценил ако вбъдеще пишеш във форума след като си се успокоил :)
А сега би ли ме просветлил - като не си записал практикум, защо се заяждаш за контролното определящо оценката от практикума? :)
In reply to Михаил Минков

Re: Резултати от контролните до сега

by Цветина Хантова -
Здравейте !
Един въпрос, казвате, че за оцветените в зелено, не е ясно колко да им се пише, но все пак са писани по-високите оценки, което мен много ме радва, защото на 2-рото контролно но практикума се изложих, но дали това е окончателно. Важно ми е, защото имам и други изпити и да знам дали да се явявам на 1-ви.