Announcements

Поправителен изпит по ООП-практикум

Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -
Number of replies: 15

Здравейте, колеги,

 

Това съобщение касае колегите от спец. Компютърни науки и спец. Информатика, които искат да се явят на поправителен изпит по ООП-практикум.

 

Схемата на оценяване ще е същата както през семестъра: средно аритметично от оценка на проект и оценка от решаване на задачи на място.

 

Тези от вас, които ще се явяват на поправителен изпит по ООП-практикум трябва да заявят своята тема за проект в тази анкета в срок до вторник, 22.08, до 20:00.

 

Студенти, които са разработили проект по ООП или ООП-практикум през сесията, но не са го защитили понеже не са били допуснати до ниво 6 по ООП или не са издържали текущия контрол по ООП-практикум, могат да използват вече разработения проект за поправителния изпит по ООП-практикум. Дори и в този случай, обаче, е необходимо темата да бъде заявена предварително в анкетата по-горе. Обръщаме внимание, че на поправителния изпит по задължителната дисциплина ООП няма да се провеждат защити на проекти за ниво 6.

 

На база на броя на заявилите проекти ще запазим съответния брой зали и ще обявим дата, която ще бъде съобразена със задължителните изпити на двете специалности и по всяка вероятност ще бъде през втората седмица на сесията (28.08-1.09).


Поздрави,
Екипът по ООП

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Христо Иванов -

Щеше да е хубаво да имаме повече от 4 дни да го видим това съобщение. Аз лично поне 5 пъти проверих мудъла това лято, за да проверя за подобна информация, но нямаше нищо, а сега точно когато бях на море и нямах достъп до интернет решихте да дадете 4 дни срок да го видим. Изобщо не е коректно. Още повече, че в края на юли питах асистентите си по ООП практикум за този изпит и те ми казаха, че имало време, не знаели кога ще е, изобщо не споменаха за такива срокове за заявки и изобщо заради един изключително противен формализъм не мога да се явя на този изпит. Почвам да развивам чувството, че нарочно не искате да се явяваме на изпити...

In reply to Христо Иванов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Грациела Ганчева -

Изпита по ООП беше вчера(25/08). Логично срока да е преди 25-ти(дори и за практикума). Краен срок 3 дена преди обявената дата не мисля че е зле. Датите бяха обявени още юли месец в сайта на ФМИ. Всеки знае (още при записването) кога започва поправителната сесия. Next time всеки ден проверка на moodle (навсякъде има wi-fi) + допитване до колегите.


Поздрави

Грациела

In reply to Грациела Ганчева

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -

Нека и аз да разясня. В разписа на изпитите е записано, че изпитът по ООП-практикум е по договорка с преподавателя, което означава, че студентите трябва да заявят желанието си да се явят на изпит достатъчно рано, за да бъде организиран такъв. В случая, понеже сте първи курс, вместо да чакаме да ни пишете лично, направихме анкета, където всеки може да заяви желанието си за явяване на изпит. Вярно е, че срокът включваше и уикенда, но фактът, че пишеш това съобщение чак сега, означава, че и една седмица не би била достатъчвна, за да го видиш.

Виждам, че през семестъра си заявил темата "електронни таблици" за изпита по ООП. Ако вече си разработил проекта, ще считам гневното ти съобщение за заявка за явяване на защита по ООП-практикум с тази тема.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Елена Георгиева -

Здравейте, доцент Трифонов,

на студентите от 1 група, 1 поток спец. Компютърни науки (вероятно и на други групи) изпитът по ООП-практикум ни излиза като невзет в СУСИ включително и на студентите, които не сме избирали дисциплината и никога не сме се записвали за нея. Искам да Ви помоля, ако е възможно, да коригирате тази неточност, така че тази избираема дисциплина да спре да фигурира като невзет изпит в СУСИ на студентите, които никога не са се записвали за нея.

Благодаря.

In reply to Елена Георгиева

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Христо Веков -

Здравейте,
 Аз имам същия проблем. Никога не съм записвал ООП-практикум, но в СУСИ изпитът излиза като невзет.
 Кн, група 7, фн:81553

In reply to Христо Веков

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -

Здравейте,

За съжаление тук не мога да помогна. За това защо изпитът ви излиза в СУСИ при положение, че не сте го записали можете да се обърнете към отдел "Студенти".

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Елена Георгиева -

Здравейте, доц. Трифонов,

аз също смятам, че това е работа на отдел "Студенти" и първо се обърнах към тях, но служителките оттам ми отговориха, че с нищо не могат да помогнат и да се обърна към преподавателя.

In reply to Елена Георгиева

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -

Здравейте,

Утре ще проверя лично случая в отдел "Студенти".

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -

Здравейте, колеги,

Проверих в отдел "Студенти". Оказа се, че оттам наистина не могат да дадат информация защо сте записани в курса по ООП-практикум. Предположението е, че може би при класирането за избираеми дисциплини сте посочили като несигурно желание ООП-практикум и така системата автоматично Ви е записала. Все пак е възможно и да има грешка.

Администраторът на СУСИ Митко Янчев може да ви помогнете да разрешите проблема, можете да му пишете на susi4_admin@fmi.uni-sofia.bg.

Ако се окаже, че сте записани в курса поради техническа грешка в СУСИ, той може да ви отпише. Ако обаче се окаже, че сте записани, понеже сте заявили някакво желание, тогава ще трябва да пуснете молба до Декана, за да Ви отпише от курса. Такава молба трябва да се подпише титуляра на курса (в случая аз или доц. Георгиев). Ако това се наложи можете да ни намерите на 13.09 от 9:00 в зала 01.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Филип Грозданов -

Здравейте, доцент Трифонов,

Има ли обявена дата и час за провеждането на практическия изпит по ООП практикум ,както и защитата на проектите за спец. Компютърни науки?

Благодаря.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -

Здравейте, колеги,

 

Заявка за поправителен изпит по ООП-практикум са направили 29 души. Изпитът за всички заявили тема за проект за поправителна сесия ще се проведе на 31.08 (четвъртък) от 9:00 в зала 314.

 

Изпитът ще започне с контролно, което ще се решава на компютри на ФМИ. Решенията на задачите ще бъдат проверени на място, след което ще проведем защити на проектите на колегите, които са направили успешно контролното.

 

Тези от вас, които имат оценка от текущ контрол от семестъра, могат да се явят в 9:00 направо за защита на проект.

 

Внимание: Знаем, че има засичане на датата и часа с устния изпит по ЕАИ за спец. КН, I курс. Тези студенти, при които има дублиране на датите, могат да се явят на ликвидационната сесия на 13.09 (сряда) от 9:00. За явяване на ликвидационна сесия е задължително да представите бележка от титуляра на курса (доц. Соскова и гл. ас. д-р Герджиков за ЕАИ), с чиито изпит се е получило дублиране.

 

Желаем Ви успешна подготовка!

 

Екипът по ООП

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Станислав Димитров -

Възможно ли е ако свършим по-рано с изпита по ЕАИ, да се явим за защита на проект?

In reply to Станислав Димитров

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Трифон Трифонов -

Да, стига да имате оценка от текущ контрол през семестъра.

In reply to Трифон Трифонов

Re: Поправителен изпит по ООП-практикум

by Станислав Димитров -

Оценка с дата и подпис в Студентската книжка, могат ли да заместят бележката?